ایسنا/همدان مشاور امیر فرماندهی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی با بصیرت و آگاهی در خط ولایت باقیمانده است، گفت: با تبیین مفاد بیانیه گام دوم انقلاب، اجرای تدابیر و راهبردهای ارزشمند فرماندهی کل قوا موجب افزایش اقتدار و توان دفاعی کشور شده است.

امیر دریادار دوم جعفر سعیدی در سخنرانی پیش خطبه نماز جمعه همدان، با بیان اینکه نیروی دریایی ارتش همواره در خدمت رسانی به انقلاب و مردم بی وقفه تلاش کرده است، ادامه داد: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، با آغاز جنگ تحمیلی و با صدور اولین بیانیه بین المللی مبنی بر اعلام ضوابط و محدودیت های تردد خطوط دریایی کشور جهت حضور مستقیم در صحنه و اعمال کنترل فرماندهی، قرارگاه دریایی کشتی رانی در بندر بوشهر را تشکیل داد.

وی با توضیح اینکه نیروی دریایی از اولین نیروهای مسلح کشور بود که به اهداف نهایی جنگ دست یافت، اظهار کرد: نیروی دریایی در آذرماه سال ۵۹ توانست با اجرای چندین عملیات در شمال خلیج فارس با متجاوزین بعثی به دستاوردهای بزرگی دست پیدا کند.

سعیدی در ادامه به بخشی از سخنان امام خمینی(ره) درباره نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: رهبر انقلاب اسلامی در سال ۶۸ در این خصوص می گوید نیروی دریایی ارتش در مرزهای آبی در عرصه دفاع از کشور چون نگینی درخشنده است و بر عرصه کشتی افتخار خود استوار ایستاده است.


وی ادامه داد: در شرایط مذکور، نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ۱۵۰۰ عملیات دریایی با ده هزار کشتی تجاری و نفت کش توانست حدود ۳۰۰ میلیون تن‌ کالای مورد نیاز مردم را وارد کشور کند.


این مقام نظامی در ادامه با تشریح سلسله عملیات های انجام شده توسط نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران در طول ۸ سال جنگ تحمیلی، گفت: حکایت ایثارگری های این نیرو پس از جنگ تحمیلی نیز ادامه دارد، به طوری که نیروی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی به رغم تحریم های ظالمانه در مقابل تهدیدها ایستادگی و آن ها را به فرصت تبدیل کرده است.

وی با تاکید بر اینکه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی با بصیرت و آگاهی در خط ولایت باقی مانده است، عنوان کرد: با تبیین مفاد بیانیه گام دوم انقلاب، اجرای تدابیر و راهبردهای ارزشمند فرماندهی کل قوا موجب افزایش اقتدار و توان دفاعی کشور شده است.

وی در ادامه به معرفی دستاوردهای علمی نیروی دریایی به کشورهای دوست و دشمن اشاره و بیان کرد: در سال ۹۰ نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران به عضویت اجلاس بین المللی کشورهای حاشیه اقیانوس هند درآمد.

سعیدی در پایان اضافه کرد: در طول ۴۰ سال فعالیت، نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران توانسته است با تلاش و مجاهدت در خدمت آرمان های جمهوری اسلامی ایران بوده و با تامین امنیت و حفاظت از کشور تاثیر مثبتی بر مولفه های نظامی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و زیست محیطی بگذارد و در این مسیر امنیت مطلوب را برای جامعه به ارمغان آورد.

انتهای پیام

منبع:خبرگزاری:ایسناs

منبع: خبرگزاری همسو نیوز