به گزارش خبرگزاری همسونیوز، مراسم رونمایی از رمان «من فقط دو نفر را کشتم» نوشته هادی خورشاهیان عصر چهارشنبه ۶ آذر با حضور جمعی از نویسندگان، علاقه‌مندان به ادبیات داستانی کشور و نویسنده اثر در کافه کتاب ققنوس برگزار شد.

در ابتدای نشست خورشاهیان درباره سابقه ادبی و فرهنگی‌اش به بیان سخنانی پرداخت و در ادامه شهسواری درباره رمان «من فقط دو نفر را کشتم» گفت: کتاب علی رغم آن‌که از زبان یک متهم به قتل روایت می‌شود و در طول داستان خواننده حداقل با دو معمای جنایی روبرو می‌شود، در زمره رمان‌های مجموعه ژانر جنایی قرار ندارد. پس از این منظر، اثری است منحصر به فرد و خلاق که توالی سریع‌السیر حوادث و طنز نهفته در آن، رمان را به اثری خواندنی و جذاب تبدیل کرده است.

این‌داستان‌نویس افزود: کتاب «من فقط دو نفر را کشتم» یک رمان خانوادگی-پلیسی است. قهرمان این رمان، در بحبوحه نابسامانی روابط خانوادگی و کشاکش شکایت شاکیان یک پرونده کلاهبرداری، به‌جرم قتل بازداشت می‌شود. در اولین فرصت نگهبان بازداشتگاه را مجروح می‌کند و از کلانتری می‌گریزد. در پی اتفاقات بعد از فرار، بلافاصله درگیر ماجرای قتل دیگری می‌شود. پس از مدت کوتاهی که با افراد خلافکار هم‌خانه می‌شود، هراس از کشته‌شدن از آن خانه که حالا برایش به زندانی دیگر تبدیل شده فراریش می‌دهد و درست همان‌روز، خودش را وسط ماجرای حیرت‌انگیز دیگری می‌بیند که به قاچاق اسلحه یا عتیقه شباهت دارد.

وی ادامه داد: شخصیت اصلی قصه در ادامه، از مهلکه بعدی نیز جان سالم به در می‌برد، ولی در مرز آبی ایران و پاکستان دستگیر می‌شود. در زندان قتل دیگری به پرونده‌اش اضافه می‌شود. بعد از آن به جرمی امنیتی بازداشت می‌شود و پشت سر هم برایش ماجراهای هولناک اتفاق می‌افتد. هیچ‌کدام از این ماجراها و افرادی که سر راه او قرار می‌گیرند شباهتی به یکدیگر ندارند و هرکدام او را در موقعیت ناشناخته متفاوت دیگری قرار می‌دهند. اگرچه این رمان حول محور ماجراهای مربوط به اختلافات خانوادگی و کلاهبرداری و قتل می‌چرخد، نویسنده در این اثر خانوادگی و پلیسی تلاش کرده از جهان محدود یک خانواده فراتر برود و با خلق شخصیت‌ها و موقعیت‌های بی‌شباهت به یکدیگر، جهان‌های فکری متفاوتی را در کنار و مقابل هم قرار دهد.

در بخش بعدی این‌مراسم از کتاب مذکور رونمایی به عمل آمد.

منبع:خبرگزاری:مهر

منبع: خبرگزاری همسو نیوز