دسته‌بندی نشده

آخرین وضعیت به‌روزرسانی قرارداد قطعه‌سازان/ طلب ۳۱ هزار میلیاردی از خودروسازان


مازیار بیگلو در گفت‌ و گو با خبرنگار اقتصادی تهران اقتصادی به نقل از فارس؛ در مورد جدیدترین وضعیت به روز رسانی قراردادهای قطعه‌سازان با خودروسازان اظهار داشت: طبق آخرین صحبتی که با رئیس سازمان گسترش داشتیم و البته خودروسازان نیز برای اجرای آن تعهد دادند، قرار شد اصلاحیه قراردادهای ۶ ماهه اول خودروسازان تا پایان دی ماه به حساب قطعه سازان واریز شود و برای سه ماهه سوم نیز این اصلاحیه تا پایان بهمن ماه اعمال و واریز خواهد شد؛ یعنی قراردادهای قطعه سازان با خودروسازان تا پایان بهمن‌ماه به روزرسانی شده است.

وی در مورد نرخ ارز در قراردادهای قطعه‌سازان نیز گفت: قیمت ارز برای سه ماهه اول سال ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان و سه ماهه دوم ۲۲ هزار و ۷۰۰ تومان تعیین شده و برای سه ماهه سوم نیز در دست بررسی است.

بیگلو در پاسخ به این سوال که چه نرخی برای ارز قراردادهای سه ماهه سوم مطرح است نیز گفت: برآورد ما ۲۵ تا ۲۶ هزار تومان است ولی با توجه به اینکه ملاک‌های مختلفی برای قیمت‌گیری ارز وجود دارد، باید ببینیم چه رقمی نهایی می‌شود، اما فکر می‌کنم حدود ۲۵ هزار تومان مصوب شود.

وی با بیان اینکه حجم مطالبات قطعه‌سازان از خودروسازان بیش از ۳۱ هزار میلیارد تومان است، گفت: در حال حاضر پرداخت بسیاری از مطالبات بیش از ۱۲۰ روز طول می‌کشد و حجم مطالبات نیز مرتبا در حال افزایش است.

به گزارش فارس، برخی کاربران سامانه «فارس من» با ثبت سوژه ای با عنوان «لزوم تکمیل و تحویل خودروهای ناقص پارکینگ‌های خودروسازان به مشتریان» خواستار تولید و تامین قطعات مورد نیاز برای تکمیل خودروها و تحویل سریع‌تر به مشتریان شده اند.

یکی از مشکلات قطعه سازان برای تولید این قطعات، کمبود سرمایه و منابع مالی است که دلیل اصلی آن تاخیر در پرداخت مطالباتشان از سوی خودروسازان است.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌


منبع:فارس.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا