ارتباطات و فن آوری اطلاعات

آخرین وضعیت مدل اقتصادی شبکه ملی اطلاعاتامیر محمدزاده لاجوردی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص هزینه های تحت پوشش قرار گرفتن فیبر نوری از سوی کاربر و آخرین وضعیت مدل اقتصادی شبکه ملی اطلاعات گفت: پرداخت هزینه از سوی مشترک بستگی به اپراتور دارد و ما مدل را به صورت رقابتی در نظر گرفتیم تا اپراتورها در رقابت و برای به دست آوردن بازار حداقل هزینه را از کاربر اخذ کنند.

وی ادامه داد: فعلاً تعرفه‌ خاصی برای فیبر نوری تصویب نکردیم و مدل رقابتی است.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی همچنین در خصوص آخرین وضعیت مدل اقتصادی شبکه ملی اطلاعات که یکی از موضوعات مورد بررسی آن تعرفه اینترنت داخلی و بین‌الملل بود، گفت: در خصوص مدل اقتصادی شبکه ملی اطلاعات باید گفت که این موضوع در شورای معین مرکز ملی فضای مجازی در دست بررسی و هنوز جمع بندی نهایی نشده است.

به گزارش مهر، سازمان تنظیم مقررات ارتباطات در ابتدای دولت از بررسی مدل اقتصادی شبکه ملی اطلاعات خبر داده بود که یکی از مباحث آن به تنظیم نظام تعرفه گذاری اینترنت مربوط می‌شود. به این معنی که باید نسبت تعرفه اینترنت موبایل و اینترنت ثابت مشخص شود و موضوع دیگر مربوط به بحث تعرفه استفاده از ترافیک داخلی است. چرا که هم اکنون مصوبه ترافیک نیم بهای داخلی که در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به تصویب رسیده، در حال اجرا است اما برخی از دارندگان محتوا و اپراتورها نسبت به آن ملاحظات و مشکلاتی دارند.

این خبر را در تهران اقتصادی دنبال کنید

منبع مهر

نوشته های مشابه