دسته‌بندی نشده

آخرین پله سال صعودی بورس طی شد /فولاد و شستا در صدر


به گزارش اقتصادنیوز، شاخص کل بورس تهران امروز با 54 هزار و 712 واحد افزایش به تراز یک میلیون و 960 هزار واحدی رسید. شاخص کل هم‌وزن بورس تهران نیز با رشدی کمتر از شاخص کل، تراز 585 هزار واحدی را پشت سر گذاشت.

امروز یک‌شنبه بیست و هشتم اسفند ماه در معاملات بورس تهران شاخص کل با صعود 54 هزار و 712 واحدی نسبت به روز کاری قبل تا سطح یک میلیون و 960 هزار و 457 واحد بالا آمد. 

شاخص کل هم وزن بورس نیز با رشد 9 هزار و 777 واحدی در رقم 585 هزار و 249 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با افزایش 503 واحدی در سطح 24 هزار و 394 واحد قرار گرفت. شاخص کل هم وزن  فرابورس  نیز هزار و 807 واحد رشد کرد و به رقم 100 هزار و 933 واحد رسیده است.

نمادهای پیشران

امروز نمادهای فولاد، فملی، فارس، وپاسار و تاپیکو بیشترین اثر را در رشد شاخص کل بورس داشتند. در مقابل نمادهای رمپنا، وبملت، کالا و بورس از نمادهای مؤثر منفی بر روند امروز شاخص کل بازار بودند.

در  فرابورس نیز نمادهای بپاس، آریا، کگهر و هرمز بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل  فرابورس  گذاشتند و نمادهای مارون، فرابورس و ددانا بیشترین اثر کاهنده بر شاخص داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز فولاد و شستا بیشترین تراکنش را داشتند و وکغدیر و خساپا در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز نمادهای فرابورس، کرمان، گدنا و انتخاب پرتراکنش‌ترین نمادها بودند.

image_143256

 منبع:اقتصادآنلاین

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا