کشاورزی و دامپروری

آغازعملیات اجرایی ۴۸پروژه احداث کانال آبیاری و پوشش انهار کشاورزیبه گزارش خبرگزاری مهر، جبرئیل برادری، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران از آغاز عملیات اجرایی ۴۸ پروژه احداث کانال آبیاری و پوشش انهار کشاورزی و قنوات خبر داد و گفت: این پروژه‌ها با اعتباری بالغ بر ۴۵ میلیارد تومان در ۴۰ روستای فیروزکوه شامل زیرساخت‌های آسیب دیده از سیل و سایر روستاهای شهرستان به منظور آبرسانی در بخش کشاورزی و بهینه سازی مصرف آب اجرا می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی در خصوص میزان خسارات وارد شده گفت: متأسفانه سیل اخیر باعث ایجاد خساراتی در زراعت‌های گندم و جو، یونجه، باغات سیب و گردو، مزارع سبزی و صیفی، دام‌های سبک و انبارهای علوفه و تأسیسات دامداری‌ها، نهرهای کشاورزی و یک واحد مرغداری و پرورش ماهی شده که در حال بررسی میزان خسارت هستیم.

وی ادامه داد: با توجه به این خسارات و نیاز عشایر و دامداران به تأمین خوراک دام، ۸۰ تن نهاده دامی برای این مناطق تأمین شده و توزیع می‌شود.

وی همچنین از آغاز عملیات اجرایی ۴۸ پروژه احداث کانال آبیاری و پوشش انهار کشاورزی و قنوات خبر داد و گفت: این پروژه‌ها با اعتباری بالغ بر ۴۵ میلیارد تومان در ۴۰ روستای فیروزکوه شامل زیرساخت‌های آسیب دیده از سیل و سایر روستاهای شهرستان به منظور آبرسانی در بخش کشاورزی و بهینه سازی مصرف آب اجرا می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی برآورد اولیه خسارت سیل به بخش کشاورزی شهرستان فیروزکوه را ۳۸۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: این برآورد تنها در یک منطقه شامل روستاهای پشتکوه، طرود، کمند و سایر روستاهای خسارت دیده از سیل چهارشنبه شب است.

این خبر را در تهران اقتصادی دنبال کنید

منبع :مهر

نوشته های مشابه