بازار

آغاز عرضه مرغ با قیمت مصوب در میدان«بهمن» تهران/قیمت کاهش می یابدبه گزارش خبرنگار مهر، حشمت الله عسگری پیش از ظهر چهارشنبه در جلسه تنظیم بازار استان تهران طی سخنانی در خصوص عرضه مرغ در تهران گفت: هماهنگی‌های لازم برای حمل مرغ از محل تولید به میدان «بهمن» تهران با سازمان جهاد کشاورزی استان‌ها انجام شده است و اعتقاد داریم، به دلیل اهمیت بازار تهران، اگر قیمت مرغ در میدان بهمن تعدیل شود، اثر آن را در سراسر کشور مشاهده خواهیم کرد.

وی افزود: تنها راه کاهش قیمت مرغ افزایش عرضه است و لذا از امروز افزایش عرضه مرغ در میدان بهمن آغاز شده است و حتماً قیمت‌ها کاهش می‌یابد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران بیان کرد: هشت درصد مرغ مصرفی استان تهران، توسط خود استان و ۹۲ درصد دیگر از سایر استان‌ها تأمین و در پایتخت توزیع می‌شود.

عسگری تصریح کرد: استان‌های دیگر مرغ را بالاتر از قیمت مصوب در اختیار استان تهران می‌گذارند و همین امر به افزایش قیمت کمک می‌کند.

وی ادامه داد: برخی از استان‌ها در تخلفی آشکار قیمت مرغ را بالاتر از قیمت مصوب تعیین کرده اند، که اصولاً تعیین قیمت مرغ مصوب در اختیار ستاد تنظیم بازار استانی نیست و زمانی که مرغ در سایر استان‌ها بالاتر قیمت گذاری می‌شود، ما مجبوریم، برای جلوگیری از کمبود مرغ در استان، این محصول را با قیمت بالاتر تحویل بگیریم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: مشکل تولید مرغ در استان تهران نداریم و آشفتگی شش ماهه بازار به دلیل اختلاف نظر میان ستاد تنظیم بازار کشور و اتحادیه مرغداران کشور است.

وی اضافه کرد: مرغداران قیمت مصوب را بسیار کم می‌دانند، اما ستاد تنظیم بازار کشور، این مسئله را نمی‌پذیرد.

سالمی گفت: برای جلوگیری از تجمع در فروشگاه‌ها برنامه داریم تا توزیع مرغ گرم و منجمد را با نرخ‌های مصوب در فروشگاه‌های منتخب و صنوف محلات داشته باشیم.

منبع:مهر.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا