گزارش

از تغییرمدیرعامل و نشت اطلاعات تا حمایت از فین‌تک‌ها و برتری در ایران و در جهان

به گزارش همسو نیوز،با بیش از 3/5 میلیارد تراکنش در سال، کسب رتبه نخست ایران، رتبه نخست منطقه خاورمیانه و رتبه شانزدهم جهان، شرکت به پرداخت ملت توانسته است عنوان دومین شرکت پیشرو در سال 97 را به خود اختصاص دهد.

به پرداخت ملت در سال 1384 با کسب مجوز از بانک مرکزی به عنوان یکی از 12شرکت ارائه دهنده خدمات پرداخت الکترونیک در کشور یا PSP در عرصه خدمات پرداخت الکترونیک حضور پیدا کند.
شرکت به پرداخت ملت ارائه دهنده راهکارهای نوین پرداخت الکترونیک برای سازمان ها، نهادها، ارگان های دولتی و اشخاص حقیقی و حقوقی است. ارائه دستگاه‌های کارتخوان با پشتیبانی 24 ساعته، سرعت بالا و سرویس های متنوع، ارائه درگاه های پرداخت اینترنتی با پشتیبانی سریع، دسترسی آسان و امنیت تراکنش ها، برنامه موبایلی سکه با ارائه سرویس هایی چون استفاده از USSD و اینترنت، کیف کارت های بانکی و اسکن سریع بارکد و ارائه پایانه غیرنقدی کیوسک با دارا بودن سرویس انتقال وجه، پرداخت قبوض و خرید شارژ اعتباری از جمله مهمترین خدمات شرکت به پرداخت ملت به حساب می آید.
شرکت به پرداخت ملت در نیمه سال 97 مدیرعامل خود را تغییر داد و شهریار خلیلی جایگزین محمدعلی ترابیان شد.
به پرداخت ملت، از شانزدهمین شرکت برتر جهان تا تنها شرکت ایرانی حاضر در 20 رتبه اول جهان
براساس آخرین گزارش منتشره از نشریه نیلسون ریپورت (سپتامبر 2018)، شرکت به پرداخت ملت در بین 150 شرکت بزرگ بین المللی حوزه پرداخت الکترونیک، با فعالیت خود طی سال 2017 رتبه شانزدهم را به خود اختصاص داد.
بر این اساس، این نشریه مهم ترین پذیرنده های پرداخت سطح بین الملل را معرفی کرده به طوری که در بین 150 پذیرنده برتر، به پرداخت ملت با 4 پله صعود جایگاه شانزدهم بین المللی در صنعت پرداخت الکترونیک جهان را کسب کرد.
به پرداخت ملت طی چندین سال اخیر جایگاه نخست در حوزه پرداخت الکترونیک خاورمیانه و کشور را به خود اختصاص داده و با بیش از 5/3 میلیارد تراکنش سالانه از رتبه بیستم به جایگاه شانزدهم بین المللی در این صنعت صعود کرده است.
از سوی دیگر، شرکت به‌پرداخت ملّت به عنوان بزرگترین ارائه دهنده خدمات پرداخت الکترونیک در ایران، با 47 رتبه ارتقاء نسبت به سال گذشته در بیست و یکمین سال رتبه بندیIMI100 موفق شد با کسب مقام 88 به جمع 100 شرکت برتر ایران راه پیدا کند. به‌پرداخت ملّت همچنین به عنوان دومین شرکت پیشرو در رتبه بندی سال 97 انتخاب شده‌است.
از کارت خوان های بدون رسید تا دستیار گفتاری پرداخت الکترونیک
به پرداخت ملت رسیدهای کاغذی دستگاه های کارتخوان را حذف کرد و یکی از مشکلات عدیده صنعت پرداخت در زمینه گران و نایاب شدن رسیدهای کاغذی، کارتخوان های بدون رسید را وارد بازار کرد. به گفته شرکت به پرداخت ملت، این کارت خوان ها علاوه بر این که حجم کوچکتری نسبت به کارت خوان های معمولی دارند، به جای رسید کاغذی، رسید تراکنش را برای مشتری پیامک می کنند.
روش کار با این کارت خوان ها به این شکل است که مشتری پس از کشیدن کارت و وارد کردن مبلغ و رمز، شماره تلفن همراه خود را نیز روی همان دستگاه وارد می کند. پس از انجام تراکنش، مشخصاتی که پیش از این بر روی رسیدهای کاغذی ثبت می شد، برای مشتری پیامک می شود.این روش، به طور کلی رسیدهای کاغذی را حذف می کند، هزینه های واردات کاغذهای حرارتی را از بین می برد و به زیان های زیست محیطی ناشی از تولید و رهاسازی این کاغذها پایان می دهد.
از دیگر مزایای این کارت خوان ها می توان به امکان اتصال آن ها به اینترنت وای فای اشاره کرد. این کارت خوان ها مانند کارت خوان های رایج با کابل به برق یا اینترنت متصل نمی شوند، بلکه می توان آنها را به اینترنت گوشی تلفن همراه متصل کرد، از این رو همواره می توان آنها را برای وارد کردن رمز کارت در اختیار مشتری قرار داد.
سامانه “دستیار گفتاری پرداخت الکترونیک” و «هویت بصری جدید» نیز از جمله دیگر نوآوری ها و خدمات شرکت به پرداخت ملت در سال 97 بود.
نشت اطلاعات، بزرگترین چالش به پرداخت ملت در سال 97
آخرین ماه سال 97 هنوز به نیمه نرسیده بود که ارسال یک ایمیل اشتباه حاوی تمامی اطلاعات مربوط به 700پذیرنده شرکت به پرداخت ملت خبر ساز شد. ماجرا از این قرار بود که  شرکت به پرداخت ملت در ایمیلی اطلاعات تراکنش‌های مالی مشتریان خود را در یک فایل اکسل برای بیشتر مشتریان خود ارسال کرد و سپس در ایمیل دیگری از همین مشتریان درخواست کرد تا اطلاعات ارسال شده را حذف کنند و ایمیل قبلی را نادیده بگیرند. برخی از رسانه ها و کاربران شبکه های اجتماعی از این اتفاق به عنوان گاف وحشتناک به پرداخت ملت یاد کردند.
 پس از این حادثه، تیم های امنیت و نظارت شاپرک در محل شرکت به پرداخت ملت حاضر شدند و به بررسی ابعاد مختلف، علل و پیامدهای آن پرداختند.شاپرک در واکنش به این موضوع اعلام کرد که در حال بررسی ابعاد مختلف این موضوع است و گزارش کاملی از آن را تهیه و به بانک مرکزی ارائه خواهد کرد.
به پرداخت ملت و حمایت از فین‌تک‌ها
شهریار خلیلی، مدیرعامل شرکت به پرداخت ملت از جمله مدیران شبکه پرداخت در کشور است که معتقد است ورود فین‌تک ها به عرصه خدمات پرداخت کشور یک ضرورت انکار ناپذیر است. وی با تأکید بر اینکه حرکت بانک‌های کشور به سمت بانکداری باز اجتناب‌ناپذیر است، گفت: مهم‌ترین مزیت همکاری با فین‌تک‌ها در کشور رواج فرهنگ کارمزد محوری و افزایش سودآوری است.
وی همچنین معتقد است که: همکاری شرکت‌های پرداخت و فین‌تک‌ها موجب نوآوری، افزایش دسترسی به خدمات مالی، تسهیل فرآیندهای پیچیده اداری، افزایش کارایی و ایجاد فرصت‌های جدید در کسب‌وکارها می‌شود که درنهایت کیفیت زندگی مردم را تحت تأثیر قرار می‌دهد.
مدیرعامل شرکت به پرداخت با اشاره به اینکه فین‌تک‌ها درصدد توسعه بازار و جذب کاربران انبوه هستند، یادآور شد: ظرفیت بالای فین‌تک‌ها و استارت‌آپ‌ها در عرصه خدمات مالی، همکاری با این کسب‌وکارهای نوآور را به یک ضرورت برای بانک‌ها تبدیل کرده است.ازاین‌رو اگر بانک‌های کشور با ارائه سرویس‌های بانکداری باز از طریق API ها، همکاری با فین‌تک‌ها را آغاز نکنند به‌تدریج بازار بزرگی را از دست خواهند داد.
خلیلی یادآور شد: «ظرفیت بالای شرکت‌های فین‌تکی و استارت‌آپی در عرصه خدمات مالی و همچنین موقعیت بانک‌ها در صنعت مالی منجر به یک هم‌زیستی مشارکت و انتفاع دوجانبه در این بخش شده است.»
به پرداخت ملت، صدرنشین بلامنازع گزارش های شاپرکی
شرکت به پرداخت ملت در تمامی 12 گزارش ماهانه شاپرک در 12 ماه سال 1397 صدر نشین بدون رقیب سهم بازار از نظر تعداد تراکنش ها و همچنین بالاترین سهم مبلغ تراکنش بود و همچنان به صدرنشینی خود در این صنعت استمرار بخشید.
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا