بانک،بیمه،بورس

از ریزش های سرسخت تا احتمال بازگشت قویبه گزارش خبرنگار مهر، بازار سرمایه روز شنبه را با یک غافلگیری بزرگ آغاز کرده و شاخص کل بورس برخلاف انتظار تحلیلگران بازار سرمایه با یک ریزش تند مواجه شد، این ریزش به علت شایعات برجامی اخیر بوده که بارها تکذیب شده است، البته بیشتر ریزش به علت افت قیمت دلار بوده اما افت قیمت دلار نیز دلیل بنیادی برای ریزش بورس نبوده و بازار با دلار ۴۰ هزار تومانی نیز باز هم به شدت ارزنده خواهد بود.

علی فراقی کارشناس بازار سرمایه در این باره به مهر گفت: یکی از موردهای منفی بازار را می‌توان عرضه اولیه هفته جاری دانست که با توجه به قدرت کم پول موجود در بازار قرار است انجام شود که با جذب این پول که مقدار اصلی آن از خود بازار تأمین خواهد شد باعث می‌شود این مسئله کمبود پول در بازار باز هم قوی‌تر شود و اگر در این هفته شاهد ورود پول به بازار نباشیم افت دوباره در روزهای هفته آینده دور از انتظار نیست.

فراقی افزود: همانند رفتارهای قبلی بازار هم به نظر می‌رسد بازدهی مناسب‌تر را صنایع اکثراً ریالی و در کلیت و تمام صنایع ریالی و دلاری با توجه به میزان سود سازی آنها می‌تواند مورد استقبال بازار و یا حداقل میزان افت کمتری باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، البته هر ریزش تند و تیزی می‌تواند با یک روند برعکس به صعود تند و تیز تبدیل شود و باید منتظر روند بازار در هفته جاری بود.

این خبر را در تهران اقتصادی دنبال کنید

منبع :مهر

نوشته های مشابه