اقتصاد کلان

استفاده از ظرفیت بازار سرمایه برای تامین مالیوزیر امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد که امسال یکی از امیدواری‌های جدی دولت این است که از ظرفیت بازار سرمایه برای تامین مالی بخش‌های مالی اقتصاد استفاده کند.

به گزارش ایسنا، سید احسان خاندوزی با تاکید بر اینکه یکی از مهم‌ترین ارکان تامین مالی در اقتصاد کشورها بازار سرمایه است، عنوان کرد: متاسفانه از نظر تاریخی این نقش در کشور ما ضعیف بوده است و این بازار سهم کمی در اقتصاد ملی دارد. امسال یکی از امیدواری‌های جدی دولت این است که از ظرفیت بازار سرمایه برای تامین مالی بخش‌های واقعی اقتصاد استفاده کند.

وی ادامه داد: در این راستا درخواست‌های خوبی هم از سمت شرکت‌های معتبر بورسی ارائه شده است. به رئیس سازمان بورس هم سفارش کرده‌ام که این درخواست‌ها با سرعت بیشتری بررسی شود. در زمینه پیوستن به بازار عرضه اولیه و بزرگ‌تر شدن خانواده بزرگ شرکت‌های بورسی هم سال گذشته و هم در سال جاری تقاضاهای خوبی وجود داشته است.

وزیر امور اقتصاد و دارایی ابراز امیدواری کرد که بازار سرمایه امسال هم به جهت هدف، هم کارایی، هم نقدشوندگی و هم سلامت در بازار و همچنین نسبت بازار و اقتصاد ملی و بهره بردن بخش‌های تولیدی از ظرفیت انتشار اوراق بدهی سالی درخشان‌تر از گذشته داشته باشد.

انتهای پیاممنبع ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه − یک =

نوشته های مشابه