اقتصاد بین الملل

اعتراف شرکت‌های آمریکایی به ضررهای بایکوت صهیونیست‌هابه گزارش خبرنگار مهر به نقل از راشاتودی، شرکت مک دونالد آمریکا اعلام کرد که درگیری در غزه بین نیروهای مقاومت فلسطینی و رژیم صهیونیستی فروش این شرکت در خاورمیانه را کاهش داده است.

در واقع اخیراً شرکت مک دونالد آمار فروش خود برای سه ماهه پایانی سال گذشته را منتشر کرده که پایین‌تر از حد انتظار بوده و این شرکت دلیل پایین بودن فروش خود را بایکوت شرکت‌های حامی رژیم صهیونیستی در کشورهای خاورمیانه عنوان کرده است. در پی انتشار این گزارش ارزش سهام مک‌دونالد ۴ درصد کاهش یافت.

شرکت استارباکس نیز طی هفته گذشته آماری منتشر کرد که نشان می‌داد نتوانسته انتظارات فروش برای سه ماهه پایان سال گذشته را برآورده کند و دلیل آن هم کاهش فروش در داخل آمریکا و بازارهای بین المللی بوده است. استارباکس گفته که بایکوت شرکت‌های حامی رژیم صهیونیستی یکی از دلایل کاهش فروش نمایندگی‌های این شرکت بوده است.

دو شرکت مذکور از جمله چندین شرکت آمریکایی هستند که به خاطر حمایت از رژیم صهیونیستی در درگیری با نیروهای فلسطینی از سوی مردم کشورهای مختلف از جمله کشورهای مسلمان بایکوت شده‌اند.منبع :مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =

نوشته های مشابه