انرژی

افزایش ۲۰ هزار بشکه ای تولید نفتبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شرکت نفت فلات قاره ایران، دکتر علیرضا مهدی‌زاده افزود: این اقدام با انجام کابل‌اندازی در عمق ۴۵ متری آب‌های خلیج‌فارس بین سکوی SWP۲ و سکوی سروش و وارد مدار شدن ۷ چاه تولیدی این میدان عملیاتی شد.

وی افزود: با توجه به اینکه کابل برق قدرت بین سکوی SWP2 و سکوی سروش دچار آسیب شده بود، پس از تهیه آن، اقدامات لازم به منظور جایگزینی این کابل انجام و عملیات کابل‌اندازی به شرکت «صاایران» واگذار شد.

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران گفت: پس از جایگزینی کابل جدید به جای کابل آسیب‌دیده و اتصال برق به سکوی فرعی، تولید چاه‌ها از سرگرفته شده و منجر به افزایش تولید ۲۰ هزار بشکه‌ای در این میدان شد.

مهدی‌زاده اضافه کرد: با توجه به افزایش فشار چاه‌ها، تولید از سکوی فرعی سروش با ۳۰ هزار بشکه در روز آغاز شده که با وجود افزایش تدریجی میزان آب چاه‌ها و لزوم تولید صیانتی از مخزن، تولید ۲۰ هزار بشکه در روز از این میدان قطعی و تثبیت خواهد شد.

گفتنی است، شرکت نفت فلات قاره ایران به منظور افزایش تولید و بازگرداندن شرایط صنعت نفت دریایی ایران به پیش از تحریم‌ها، از حدود دو سال گذشته اقدامات گسترده‌ای انجام داده که این اقدامات به افزایش تولید در میادین ابوذر، سیوند و اسفند، سروش و … منجر شده است.

این خبر را در تهران اقتصادی دنبال کنید

منبع مهر

نوشته های مشابه