گزارش

اهمیت دانش بنیان بودن شرکت‌هایی همچون ایران کیش

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر به نقل از  ایران کیش، اسفندیاراختیاری درباره اهمیت دانش بنیان بودن شرکت هایی مانند ایران کیش در گفتگویی با ما اظهارداشت: در چشم انداز ۲۰ ساله کشور تاکید ویژه ای براین مسئله شده است که باید بخش قابل توجهی از GDP کشور را شرکت های دانش بنیان فراهم کنند. 

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: شرکت های دانش بنیان-که ایران کیش هم یکی از آنهاست- رسالت هم‌افزایی علم و ثروت، توسعه اقتصاد دانش محور، تحقق اهداف علمی و اقتصادی که شامل گسترش و کاربرد اختراع و نوآوری هستند وهمین طور تجاری سازی نتایج تحقیق و توسعه شامل طراحی و تولید کالا و خدمات در حوزه فناوری های برتر و با ارزش افزوده فراوان به ویژه در تولید نرم افزارهای مربوط را دارند .

وی اضافه کرد: شرکت های دانش بنیان به سه بخش تولیدی صنعتی و نوپا تقسیم بندی می شوند. این شرکتها حلقه واسطه بین ایده و تکنولوژی هستند که می توانند ایده ها رادر مسیر رسیدن به تکنولوژِی هدایت کنند وگاهی اوقات خود همین شرکتها هم می توانند ایده خودشان را به تکنولوژی تبدیل کنند.

رئیس کمیته پژوهش و فناوری مجلس و عضو هیئت امنای فناوری کشور گفت: طبق قانون حمایت از شرکت‌ها ی دانش بنیان، مزایای شرکت های دانش بنیان‌از جمله استفاده از تسهیلات صندوق شرکت های دانش بنیان و تسهیلات بیمه ای ، شامل حال این شرکت ها می شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا