سیاسیگزارش

بازتاب حضور حماسی مردم در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن و چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی از نگاه رسانه های منطقه ای و بین المللی

به گزارش معصومه کاظمی خبرنگار همسو نیوز؛ حضور باشکوه و معنادار ملت فهیم و بزرگ ایران به رغم تمامی مشکلات داخلی و خارجی، وضعیت اقتصادی و معشیتی و فشارهای سیاسی و اقتصادی و از سرگیری تحریم های آمریکا و دولت های متخاصم که با خلق جلوه های بی نظیر در مراسم یوم الله ۲۲ بهمن و چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی فارع از مذهب، قومیت و گرایش ها و سلایق سیاسی اتحاد و اقتدار خود را به رخ جهانیان کشیدند باری دیگر رسانه ها و مطبوعات منطقه ای و بین المللی را شگفت زده ساخت.

دیلی اکسپرس:
دیلی اکسپرس، نشریه انگلیسی هم در گزارشی نوشت که 《ایرانیان روز دوشنبه راهپیمایی هایی را در سراسر کشور مناسبت چهلمین سالوز سقوط شاه و پیروزی آیت الله خمینی برگزار کردند.》دیلی اکسپرس با اشاره به سخنان حسن روحانی آمده است که رئیس جمهور ایران می گوید کشورش مصمم به گسترش قدرت نظامی و برنامه موشک های بالستیک خود است.

بوستون گلوب:
بوستون گلوب، روزنامه آمریکایی نیز نوشت به رغم سرمای زیاد و بارش برف و باران جمعیت زیادی در راهپیمایی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران شرکت کردند و شعار مرگ بر آمریکا سر دادند.

فاکس نیوز:
فاکس نیوز، شبکه تلوزیونی آمریکایی گزارش داد مردم در تهران و سایر شهرهای ایران به خیابان ها آمدند تا چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را جشن بگیرند. این شبکه در گزارش خود اشاره کرد که جمعیت گسترده ای از مردم تهران به سمت میدان آزادی در تهران راهپیمایی کردند و در مسیر راهپیمایی سرودهای انقلابی و ملی پخش شد.

هرالد سان:
هرالد سان، استرالیا هم از حضور میلیونی مردم ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن و سر داده شدن فریادهای《 مرگ بر آمریکا》و《 مرگ بر اسرائیل》از سوی آنها خبر داد.

رویتر:
رویترز، خبرگزاری بین المللی بریتانیا گزارش کرد راهپیمایی ۲۲ بهمن و چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را پوشش داده و نوشت که رئیس جمهور ایران در جمع ده ها هزار نفر از مردم در میدان آزادی تهران سخنرانی کرد. رویتر نوشت: 《 حسن روحانی》در این جمع گفت که ایران قدرت نظامی و برنامه موشک های بالستیک خود را به رغم فشارها از سوی کشورهای متخاصم توسعه خواهد داد. این خبرگزاری در ادامه نوشت: روحانی در سخنانی در میدان آزادی تهران تاکید کرد: 《 ما برای ساختن انواع موشک های ضد زره و انواع موشک های پدافند هوایی و انواع موشک های زمین به زمین و دریا به دریا و انواع موشک های هوا به هوا از کسی اجازه نگرفته و نخواهیم گرفت. ما همان راه و قدرت نظامی را ادامه می دهیم.》

سی ان ان:
سی ان ان، نخستین شبکه پخش ۲۴ ساعته برنامه های خبری در اروپا همزمان با برپایی چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران ضمن پوشش زنده بخش هایی از حضور حماسی ملت شریف و همیشه در صحنه انقلاب اسلامی گزارش داد مردم ایران چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را زیر بارش باران جشن گرفتند.

الجزیره:
الجزیره، شبکه تلوزیونی ماهواره ای قطر نیز ضمن پوشش خبری حضور بیشمار مردم بصیر ایران اسلامی گزارش داد میلیونها ایرانی امروز دوشنبه در سالگرد ۴۰ سالگی انقلاب بهمن ۵۷ به خیابان ها ریختند تا با اصول و آرمانهای خود در بحبوحه فشارهای سیاسی و اقتصادی و از سرگیری تحریم های آمریکا تجدید پیمان کنند.

یورونیوز:
یورونیوز، شبکه ۲۴ ساعته اتحادیه اروپا نوشت: امروز مردم سراسر ایران به خیابان ها آمده اند تا چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را که جایگاه این کشور را در جهان تعریف کرد جشن بگیرند.

المیادین:
المیادین، شبکه تلوزیون ماهواره ای لبنان گزارش داد: از صبح امروز راهپیمایی های گسترده و همزمان در سراسر ایران در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی آغاز شده است. راهپیمایی《 یوم الله ۲۲ بهمن》در بیش از هزاران شهر و ده هزار روستا در سراسر ایران آغاز شد. حضور میلیونی مردم ایران، در این راهپیمایی، پیامی روشن برای خارج دارد.

بلومبرگ:
بلومبرگ، خبرگزاری بین المللی آمریکا با اشاره به حضور پرشور مردم ایران در خیابان های سراسر کشور، در گزارشی نوشت: مردم تهران در حالی که تصاویری از بنیانگذار انقلاب اسلامی و رهبر ایران را در دست داشتند، شعارهایی ضد آمریکا و رژیم صهیونیستی سرداده و اقدامات آنها را محکوم کردند.

نیویورکر:
نیویورکر، هفته نامه آمریکایی نوشت: مردم ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی سال ۱۹۷۹ تا کنون همه ساله در مراسم های سالروز انقلاب، راهپیمایی کرده اند.

ان اچ کی:
ان اچ کی، تلوزیون ژاپن گزارش داد: ایران در چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، در حال بررسی راه هایی برای مقابله با تحریم های آمریکا است.

چاینا دیلی:
چاینا دیلی، روزنامه انگلیسی زبان جمهوری خلق چین ضمن بازتاب گسترده مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن به اظهارات 《حسن روحانی》رئیس جمهور ایران اشاره و به نقل از وی نوشت: آمریکا هرگز نمی تواند در جنگ روانی و اقتصادی که علیه ایران به راه انداخته است، به آنچه می خواهد دست یابد.

سی تی وی:
سی تی وی، تلوزیون مرکزی چین نیز ضمن انعکاس حضور پرشور مردم ایران خاطرنشان کرد ایران نه تنها چهلمین سالروز پیروزی انقلاب را جشن گرفتند و با حضور گسترده در خیابان ها این سالگرد را گرامی داشتند، بلکه با شعارهای ضد دولت ترامپ، اقدام رئیس جمهور آمریکا در نقض برجام را محکوم کردند.

گاردین:
گاردین، روزنامه بریتانیا نیز با انتخاب تصاویر مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن و چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی تصویری از سوزانده شدن پرچم آمریکا توسط راهپیمایان ایرانی منتشر نمود. این روزنامه در توضیح این تصویر اظهار نمود، ایرانی ها در چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، پرچم های آمریکا را به آتش کشیدند.

نشریه هیل:
نشریه هیل، وابسته بع کنگره آمریکا نیز در خبر منتشر شده در وب سایت رسمی خود به مشارکت ایرانیان در مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پرداخته و سخنان 《حسن روحانی》را بازتاب داد.

سی بی اس نیوز:
سی بی اس نیوز، شبکه آمریکایی مستقر در نیویورک طی بازتاب سخنان رئیس جمهور ایران گزارش داد حسن روحانی  با تاکید بر اینکه برای تقویت قدرت دفاعی و ساختن انواع موشک های ضد زره، پدافند هوایی، زمین به دریا و دریا به دریا، هوا به هوا و زمین به زمین از کسی اجازه نگرفته و نخواهیم گرفت، گفت: راهمان را و قدرت نظامی مان را ادامه می دهیم و نزد ملت ایران به صراحت می گویم که قدرت نظامی ایران در طول این ۴۰ سال و به ویژه در ۵ سال اخیر برای همه جهانیان شگفت آور است.

چنل نیوز آسیا:
چنل نیوز آسیا، شبکه تلوزیونی آسیایی نیز در خبری به پوشش رسانه ای این راهپیمایی در ایران پرداخت. در این خبر به سخنان رئیس جمهور مبنی بر تاکید بر حضور چشمگیر ایرانیان در این راهپیمایی پرداخته شد. وی این حضور را نشانه ای برای دشمنان ایران دانسته که به اهداف خود هرگز دست نخواهند یافت.

آناتولی:
آناتولی، خبرگزاری ترکیه نیز با انعکاس حضور پرشور مردم در مراسم راهپیمایی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، بخش هایی از سخنرانی حسن روحانی را بازتاب داد.

تی آر تی:
تی آر تی، سازمان صدا و سیمای ملی ترکیه با پخش بخش هایی از مراسم راهپیمایی گسترده تهرانی ها در زیر بارش شدید باران گزارش داد: 《 ایران چهلمین سالگرد انقلابی را گرامی داشتند که چهره خاورمیانه را تغییر داد.

نشنال:
نشنال، روزنامه خصوصی انگلیسی زبان ابوظبی، امارات متحده عربی نیز بخش هایی از سخنان امروز حسن روحانی را بازتاب داده و اینگونه نوشت: رئیس جمهور ایران روط دوشنبه اعلام کرد ایران قصد دارد برنامه خود را برای توسعه نیروی نظامی و برنامه های موشکی بالستیک  را به رغم فشارهای روزافزون از سوی کشورهای متخاصم برای جلوگیری از فعالیت دفاعی ایران پیش ببرد.

تایمز اف ایندیا:
تایمز اف ایندیا، نیز اینگونه نوشت: 《حسن روحانی》رئیس جمهور ایران امروز دوشنبه اعلام کرد ایران قصد دارد برنامه خود را برای توسعه نیروی نظامی و برنامه های موشکی بالستیک را، به رغم فشارهای روزافزون از سوی کشورهای متخاصم برای جلوگیری از فعالیت های دفاعی ایران، پیش ببرد. حسن روحانی در یک سخنرانی در میدان آزادی تهران گفت: برای توسعه برنامه موشکی خود از هیچ کس اجازه نخواهیم گرفت.

هندو:
هندو، روزنامه هندوستان هم گزارش داد که در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب ایران مردم در تهران و دیگر شهر های ایران به خیابان ها آمدند. راهپیمایان در روز دوشنبه از نقاط مختلف در پایتخت ایران به سمت میدان آزادی حرکت کردند.

ترند:
ترند، خبرگزاری جمهوری آذربایجان نیز طی خبری به پوشش خبری مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران پرداخت. در این خبر به سخنان رئیس جمهور مبنی بر حضور چشمگیر ایرانیان در این راهپزمایی نیز پرداخته شد.

المنار:
المنار، شبکه ماهواره ای اطلاع رسانی و رسانه ای حزب الله لبنان نیز تصریح کرد: جشن های امروز در استان های مختلف ایران بسیار باشکوه است، بیش از هزار و چهارصد منطقه در کشور شاهد حضور گسترده مردمی است. امسال راهپیمایی با شکوه تر از سال های گذشته در حال برگزاری است و این نکته ای است که امام خامنه ای پیش بینی کردند و انتظارها نیز این بود که راهپیمایی امروز حماسی تر باشد و مردم با حمل پلاکاردها و شعارها، حرف بیشتری برای گفتن داشته باشند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا