عمران و اشتغال

برقراری بیمه بیکاری بیش از ۱۹۰۰ نفر در لرستانایسنا/لرستان مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان از برقراری بیمه بیکاری یک هزار و ۹۰۵ نفر در استان خبر داد.

علی جهانی امروز ۲۰ خردادماه در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه صیانت از نیروی کار، حفظ اشتغال پایدار و تنظیم مناسبات کارگری و کارفرمایی اصلی‌ترین وظیفه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی است، اظهار کرد: بیکار شدن یکی بزرگترین معضل افراد شاغل در واحدهای اقتصادی است که در این موقعیت، داشتن مقرری بیمه بیکاری می‌تواند بخش کوچکی از هزینه‌های ضروری زندگی را پوشش دهد و یکی از اساسی‌ترین حمایت‌های اجتماعی دولت از کارگران زحمتکش است.

وی با اشاره به اینکه از نظر قانون، بیکار به شخص بیمه شده‌ای گفته می‌شود که بدون میل و اراده خود، اخراج واکنون آماده به کار است و می‌تواند در محیط جدید فعالیت خود را آغاز کند، افزود: طی سال گذشته دو هزار و ۳۰۷ پرونده مقرری بیمه بیکاری توسط هیات‌های تشخیص، رسیدگی و جهت مراحل نهایی به سازمان تأمین اجتماعی ارسال شد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان خاطرنشان کرد: کل مقرری‌بگیران بیمه بیکاری یک هزار و ۹۰۵ نفر که به‌صورت ماهیانه مقرری خود را از طریق سازمان تأمین اجتماعی دریافت می‌کنند.

جهانی اضافه کرد: همچنین از طریق تعامل با اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تلاش می‌شود تا مقرری‌بگیران در زمان استفاده از بیمه بیکاری، به فراگیری مهارت‌های فنی و حرفه‌ای بپردازند تا آمادگی ورود به بازار کسب‌وکار را به دست آورند که در این راستا سال گذشته ۴۲ نفر به فنی و حرفه‌ای معرفی شدند.

وی به اشتغال مجدد افراد مقرری‌بگیران پس از آموزش‌های مهارتی اشاره کرد و افزود: با همکاری و هماهنگی واحدهای اقتصادی استان بیش از ۷۰ نفر از مقرری‌بگیران بیمه بیکاری جهت اشتغال مجدد به این بنگاه‌های معرفی شدند.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان بیان کرد: افراد بیکار شده برای دریافت مقرری بیمه بیکاری باید حداکثر تا ۳۰ روز از تاریخ وقوع بیکاری، به سامانه https://prkar.mcls.gov.ir مراجعه و درخواست بازگشت به کار و بیمه بیکاری خود را ثبت و آمادگی خود را برای اشتغال مجدد اعلام کنند.

انتهای پیام

این خبر را در تهران اقتصادی دنبال کنید

منبع ایسنا

نوشته های مشابه