کار و تعاون

برگزاری نشست اصلاحات صندوق‌های بازنشستگی در برنامه هفتم توسعهبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی تهران، نشست نقد و بررسی اصلاحات صندوق‌های بازنشستگی در برنامه هفتم توسعه به همراه نمایش مستند «بمب ساعتی»، روز دوشنبه چهارم دی‌ماه، ۱۴۰۲ در ساعت ۱۵، با حضور علی حیدری، پژوهشگر حوزه تأمین اجتماعی و نایب رئیس سابق هیئت‌مدیره سازمان تأمین اجتماعی، سجاد پادام، پژوهشگر مرکز پژوهش‌های مجلس و مدیرکل سابق بیمه‌های اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و حسین خداپرست، محقق و کارگردان مستند «بمب ساعتی» برگزار می‌شود.

دبیر این نشست، سعید هراسانی، پژوهشگر مرکز توانمندسازی حاکمیت و جامعه جهاد دانشگاهی است.

اصلاحات بیمه‌های اجتماعی در برنامه هفتم توسعه درباره افزایش سن بازنشستگی گفت‌وگوهای گسترده‌ای را در خصوص ناترازی صندوق‌های بازنشستگی و راهکارهای آن به‌همراه داشته است. بخشی از ذی‌نفعان به قدرت از این اصلاحات دفاع کرده و بخشی دیگر، آن را انتقال هزینه‌های ناکارآمدی صندوق‌ها بر دوش مشترکان این صندوق‌ها می‌دانند. در این میان بخشی دیگر از کارشناسان این حوزه به سایر ابعاد اصلاحات در صندوق‌های بازنشستگی توجه می‌کنند که در این اصلاحات دیده نشده است.

با عاریت از عنوان مستند بمب ساعتی که به بحران صندوق‌های بازنشستگی در ایران می‌پردازد، پرسش اصلی نشست پیش‌رو این خواهد بود که آیا بمب صندوق‌های بازنشستگی خنثی خواهد شد؟

مشارکت‌کنندگان این نشست با توجه به سبقه کارشناسی و اجرایی خود در حوزه صندوق‌های بازنشستگی هریک، وجهی از موضوع را بررسی خواهند کرد. «میزان اثرگذاری این اصلاحات در بهبود ناترازی صندوق‌های بازنشستگی»، «همخوانی این اصلاحات با سیاست‌های کلی تأمین اجتماعی» و سایر ابعاد مورد توجه در اصلاحات صندوق‌های بازنشستگی از جمله مسائل مورد بررسی در این نشست است.

این نشست، به‌صورت حضوری و مجازی برگزار می‌شود و علاقه‌مندان شرکت به‌صورت مجازی می‌توانند از طریق لینک https://www.skyroom.online/ch/icdsj/jt در جلسه مباحث توسعه حضور داشته باشند.

این خبر را در تهران اقتصادی دنبال کنید

منبع :مهر

نوشته های مشابه