گزارش

بهره برداری از تصفیه خانه ششم تهران تا خرداد ۹۹

محمدرضا بختیاری، مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران درگفتگویی درباره آخرین وضعیت تصفیه خانه فیروزبهرام گفت: این تصفیه خانه تاکنون پیشرفت فیزیکی ۶۵ درصدی داشته و قرار بود که طی مدت زمان سه سال به بهره برداری برسد که خوشبختانه با یک سال تعجیل، به بهره برداری می رسد؛ ضمن اینکه برای این پروژه حدود ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است. 

وی درباره آخرین وضعیت تصفیه خانه ششم نیز توضیح داد: بر اساس آخرین توافقاتی که با آب منطقه‌ای تهران داشتیم، بخشی از منابع مالی این طرح در دست تامین است؛ ضمن اینکه این طرح پیشرفت مناسبی دارد و پیش بینی می کنیم تا پایان خردادماه سال آینده به بهره برداری برسد. 

این مقام مسئول، میزان هزینه اجرای طرح تصفیه خانه ششم و تونل ۳۰ کیلومتری مربوط به آن حدود هزار میلیارد تومان برآورد کرد. 

بختیاری در پاسخ به اینکه چه اقداماتی برای پدافند غیرعامل تهران انجام داده اید، اظهار داشت: ۳۷۴ مخزن اضطراری آب برای شهر تهران طراحی کردیم که از این تعداد، سه مخزن را احداث کرده و عملیات اجرایی  ۳۰ مخزن دیگر را ماه آینده آغاز می کنیم و طی ۵ سال آینده، تمامی این مخازن احداث و مورد بهره برداری قرار می گیرند؛ همچنین مقاوم سازی مخازن آب اضطراری را نیز در برنامه داریم. 

 مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران درباره طرح فاضلاب تهران نیز توضیح داد: ۷۵ درصد این طرح اجرا شده و تا ۵ سال آینده کل شبکه فاضلاب و تصفیه خانه های آن تکمیل و شبکه فاضلاب یکسان سازی می شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا