گزارش

تاکنون ۲۴۰ هزار زائر اربعین از طریق راه‌آهن به مرزها رفته اند

به گزارش تهران اقتصادی، سعید رسولی عصر امروز در حاشیه بازدید از پایانه شلمچه افزود: امسال راه آهن با ۵۰ درصد افزایش ظرفیت صندلی ایجادی نسبت به سال گذشته روزانه ۵۵ قطار ویژه برای جابجایی زائران از سراسر کشور به خرمشهر، کرمانشاه، همدان و اندیمشک پیش بینی کرده است.

وی اظهار کرد: به دلیل استقبال مردم از سفر با قطار تا امروز عملکرد ما متوسط ۵۸ قطار بوده است.

مدیرعامل راه آهن کشور با بیان اینکه برای بازگشت زائران قطارهایی را پیش بینی کردیم که بلیط های آن در مبداء فروش نرفته است، تصریح کرد: به طور عمد این بلیط ها را نفروختیم تا زائران در بازگشت از عراق با این قطارها به شهرهایشان بازگردند، ما در مجموع خانواده وزارت راه و شهرسازی آمادگی کامل داریم و هماهنگی لازم بین بخشی ریلی، زمینی و هوایی به وجود آمده است، تمام همکاران ما با حداکثر توان در حال خدمات رسانی هستند که امید می رود زائران با آرامش و ایمنی به خانه هایشان بازگردند.

رسولی یادآور شد: همکاران ما در اداره کل راه آهن جنوب یک ایستگاه خط ریل باس پیش بینی کرده اند در حدفاصل خرمشهر تا شلمچه که به منظور تسریع در تردد زائران و به صورت ۲۴ ساعته و رایگان زائران را از خرمشهر به شلمچه و به عکس جابجا می کنند.

وی گفت: از روز ۱۵ مهرماه عملیات جابجایی زائران را به مدت ۱۵ روز آغاز کردیم و در صورت نیاز امکان افزایش زمان سرویس دهی وجود دارد.

وی افزود: برای نخستین بار زائران پاکستانی را از زاهدان با قطار به خرمشهر منتقل کردیم.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا