دسته‌بندی نشده

تاکنون ۱۴ میلیون نفر از مزایای برق رایگان بهره‌مند شده‌اند/۷۶ درصد از قبوض برق خانگی صادر شد


عبدالامیر یاقوتی، مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکین شرکت توانیر در گفتگو با خبرنگار اقتصادی تهران اقتصادی به نقل از فارس؛ با اشاره به این نکته که تاکنون ۲۲ میلیون ۳۳۵ هزار قبض برق در دور آبان و آذرماه صادر شده است، گفت: با پایش ۷۶ درصدی قبوض مشترکان خانگی برق نزدیک به ۲۲ درصد از این مشترکان در رده کم مصرف طبقه‌بندی شده‌اند.

*۱۴ میلیون نفر مشمول قطعی تخفیف ۱۰۰ درصدی برق

مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکین شرکت توانیر با اشاره به این نکته که همه این ۲۲ درصد مشمول تخفیف ۱۰۰ درصدی نمی‌شوند، گفت: براساس آمار بدست آمده تا کنون با کم کردن آمار واحدهای مسکونی خالی و سکونت‌گاه‌های غیر رسمی از آمار مذکور، مشترکان کم مصرف مشمول تخفیف ۱۰۰ درصدی به آمار ۱۸ درصد از ۲۲٫۳ میلیون قبض صادر شده می‌رسد.

وی در بیان این نکته که ممکن است بخش از مصرف برق مندرج در قبض مشترکان مشمول تخفیف ۱۰۰ درصدی برق مربوط به قبل از آبان و آغاز طرح برق امید باشد، گفت: ممکن است بخشی از هزینه برق مشترکان کم مصرف که پس از آبان ماه است شامل تخفیف ۱۰۰ درصدی شود و مشترکان کم مصرف باید هزینه مرتبط با قبل از آبان‌ماه را پرداخت کنند.

*نتایج تکمیلی در هفته دوم دی ماه ارائه می‌شود

یاقوتی با اشاره به مشترکان آمار مرتبط با مشترکا ن پرمصرف برق، تاکید کرد: تعداد مشترکان پر مصرف نسبت به سال گذشته با ۱۲ درصد کاهش مواجه شده است.

این مقام مسئول در بیان زمان تکمیل آمار و اطلاعات اولین دوره قبوض پس از اجرای طرح برق امید گفت: تا ۱۰ دی ماه اطلاعات تکمیلی دوره آبان و آذرماه سال جاری تکمیل شده و نتایج قطعی اولین دوره صدور قبوض برق پس از اجرای طرح برق امید بیان خواهد شد.

انتهای پیام/


منبع:فارس.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا