دسته‌بندی نشده

تصمیمی درباره واگذاری مدیریت سهام عدالت به تعاونی‌های استانی گرفته نشده استمرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی در پاسخ به گزارش مورخ 1402/03/17 اقتصاد آنلاین با تیتر «بازگشت به عقب بزرگ سهام عدالت/ آقای خاندوزی مراقب باشید به تله نیفتید!» اعلام کرد که واگذاری مدیریت سهام عدالت به تعاونی های استانی صد درصد رد می‌شود و آنچه در این رسانه با عنوان بازگشت به عقب بزرگ سهام عدالت مطرح شده، صحت ندارد.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار پنجشنبه چهارم خرداد در نشست با شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت و تعاونی‌های استانی در مازندران به صراحت اعلام کرد که با استمرار مدیریت دولتی در سهام عدالت مخالفیم و این امر به مردم واگذار می‌شود و در زمان حاضر یکی از دغدغه‌های اصلی ما این است که ساختار مردمی و قابل اعتماد واگذاری سهام عدالت از پایین جامعه با اتکا به مردم شکل بگیرد.

در این نشست البته به صراحت اعلام شد که شورای عالی بورس مرجع نهایی تصمیم‌گیری در خصوص سهام عدالت است و هیچ‌کس نظر شخصی خود را در این خصوص اتخاذ نمی‌کند.

در همین حال در کمیسیون تخصصی شورای عالی بورس در خصوص موضوعاتی مانند آزادسازی سهام عدالت مباحثی شده که در صورت نهایی شدن قطعا از سوی این شورا اطلاع‌رسانی می‌شود؛ در عین حال که تصمیمات در شورای عالی بورس همگی در راستای مردمی سازی سهام عدالت است و در همان نشست نیز رییس سازمان بورس تاکید کرد که قطعا یکی از اهداف اصلی شورای عالی بورس واگذاری تمام اختیارات به مردم و شرکت‌های تعاونی و خارج شدن سهام عدالت از مالکیت و تصدی‌گری دولت است.

در واقع دغدغه‌های اصلی شورای عالی بورس این است که چطور اراده مدیریتی ۵۰ میلیون سهام‌دار را در یک سلسله اقدامات به شرکت‌های سرمایه‌گذاری منتقل کند تا حقی از آنها ضایع نشود و عده‌ای با منابع مردم بازی نکنند بنابراین استفاده از ابزارهای هوشمند و مدل‌های فنی که  تاکنون آزموده نشده مد نظر شورای عالی بورس است.

آنچه در آن نشست مطرح شد چگونگی برگزاری مجامع استانی و شرایط و نحوه تعیین صلاحیت کاندیداهای انتخابات شرکت‌های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت بوده نه واگذاری مدیریت سهام عدالت به تعاونی‌های استانی؛ بنابراین این برداشت، درست نیست.

این خبر را در تهران اقتصادی دنبال کنید

منبع اقتصاد آنلاین

نوشته های مشابه