اخبار ویژهگزارش

جشن بازی و شادی ویژه کودکان در پردیس سینمایی ملت برگزار می شود

به گزارش همسو نیوز،در این برنامه، ایستگاه‌هایی برای قصه‌گویی، نقاشی، خوشنویسی، عروسک‌گردانی، کار با پارچه، موسیقی، اسباب‌بازی، فوتبال روباتی و … طراحی شده تا کودکان در کنار هم و در یک فضای شاد به تجربه جدیدی از تعامل با یکدیگر برسند. برخی از بازیگران، مجریان برنامه‌های کودک و تعدادی از مسئولان دولتی نیز در این دورهمی خودمانی حضور خواهند داشت.

دورهمی «از کودکی» روز پنجشنبه در دو سانس از ساعت ۹ الی ۱۳ و ۱۵ الی ۱۹ پذیرای کودکان و خانواده‌های آنها در پردیس سینمایی ملت است. امکان ثبت‌نام برای حضور در این دورهمی نیز از طریق سایت http://urly.ir/ogmo وجود دارد.

این برنامه بخشی از جشنواره ملی «از کودکی» است که به‌منظور استعدادیابی و مشارکت فعالانه کودکان در یک رویداد فرهنگی، اجتماعی متفاوت برگزار می‌شود.

در جشنواره «از کودکی»، ۱۰ هزار کودک ۵ تا ۱۲ ساله تا پایان آذرماه فرصت دارند آثار خلاقانه خود را به دبیرخانه رویداد ارسال کنند. در پذیرفتن آثار هیچ محدودیتی وجود ندارد و کودکان دارای معلولیت، کودکان کار، کودکان مهاجر و کودکان غیرمعلول می‌توانند استعدادها، مهارت‌ها و توانمندی‌های خلاقانه خود را در قالب متن، عکس، صوت و ویدئو در سایت جشنواره به آدرس cactuscast.ir ثبت کنند.

پس از پایان مهلت فراخوان برای دریافت آثار نیز، از یکم تا هجدهم دی‌ماه داوری روی آثار ارسالی توسط مردم و هیات داوران انجام می‌شود و درنهایت روز ۲۰ دی‌ماه نیز طی مراسم اختتامیه‌ای که در فرهنگسرای اندیشه برگزار می‌شود از برگزیدگان تقدیر خواهد شد.

رویداد «از کودکی» قصد دارد با تکیه بر سادگی و معصومیت کودکان و توانایی معجزه‌آسای آن‌ها در برقراری ارتباط با یکدیگر فارغ از رنگ پوست، زبان یا هر تفاوت دیگر، به جامعه یادآوری کند که با تغییر نگرش، می‌توان از نیروی مولد و انرژی و انگیزه چند میلیون فرد دارای معلولیت در راستای توسعه ایران و ایجاد جامعه‌ای پیشرفته بهره گرفت و با احترام گذاشتن به تنوع‌های انسانی، مردم کشور را به سطح جدیدی از توسعه‌یافتگی فردی رساند.

​رویداد «از کودکی» توسط استارت‌آپ «کاکتوس» و با حمایت «جامعه معلولین ایران» برگزار می‌شود و نهادهایی از جمله وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شهرداری تهران، دانشکده علوم توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی ایران، انجمن خانواده ناشنوایان، انجمن نابینایان، انجمن باور و موسسه تحقیقاتی کودکان استثنایی از برپایی آن حمایت می‌کنند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا