اخبار ویژهگزارش

حساب مجاز مدارس فقط با پیش شماره ۴۱۵

به گزارش همسو نیوز،مدیرکل رسیدگی به تخلفات و شکایات وزارت آموزش و پرورش گفت:شماره حساب هایی که با پیش شماره های دیگری آغاز شوند، حساب قانونی و مجاز مدارس نیستندو مدارس ،مجاز به داشتن حساب بانکی دوم نیستند و استفاده از دستگاه های کارتخوان نیز در مدارس غیرقانونی است.

علیرضا کمره ای افزود: خانواده ها در صورت مشاهده حسابی با پیش شماره غیر از 415 و استفاده از دستگاه های کارتخوان می توانند شکایات خود را به ادارات آموزش و پرورش اطلاع دهند تا با این تخلفات برخورد شود.

وی خاطرنشان کرد: ​خانواده ها می توانند شکایات خود را همچنین در سامانه shekayat.medu.ir ثبت کنند که این شکایات حداکثر در مدت 7 روز بررسی و رسیدگی خواهد شد.

کمره ای به آمار شکایات مردمی از مدارس اشاره کرد و گفت: بعد از تشکیل ستاد نظارت بر حقوق والدین و دانش آموزان بیش از 183 مورد شکایت مردمی ثبت شده که بخشی از آن مربوط به دریافت غیرمتعارف وجه از خانواده ها در مدارس بوده است.

مدیرکل رسیدگی به شکایات و تخلفات وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: از 86 گزارشی که درباره دریافت شهریه اضافی در مدارس غیر دولتی داشته ایم ، 19 شکایت رسیدگی و اعلام شده است.

کمره ای افزود: از مدارس استعدادهای درخشان نیز 12 شکایت ثبت شده است که 3 مورد آن درحال رسیدگی و 6 مورد آن هم رسیدگی و اعلام شده است.

وی خاطرنشان کرد: 13 شکایت مردمی نیز درباره اخذ وجه غیرقانونی در مدارس دولتی داشته ایم که رسیدگی شده است. کمره ای گفت :​ اخذ وجه اجباری از اولیاء در مدارس دولتی ممنوع است و تنها مدارس غیردولتی براساس نرخ مصوب ، مدارس استعدادهای درخشان به میزان نصف شهریه مدرسه غیردولتی منطقه و مدارس شاهد براساس نرخ اعلام شده ،مجاز به دریافت شهریه خواهند بود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا