استان هاشهریگزارش

حل مشکل پل صالحیه به واوان نیازمند تصمیمات فراشهرستانی است

به گزارش خبر نگار اجتماعی همسو نیوز،حسین طلا شهردار اسلامشهر، در جمع خبرنگاران در خصوص مسائل مربوط به پل صالحیه بابیان این‌که اقدامات انجام‌شده در احداث این پل فنی به نظر نمی‌رسند گفت: این معبر در طرح تفصیلی شهرستان صالحیه دیده‌شده اما در طرح شهرستان اسلامشهر وجود ندارد.

وی ادامه داد: درواقع این معبر به‌منظور راه ارتباطی یک شهر به یک محله است؛ اما مردم صالحیه اگر دنبال این هستند که راهی باز شود این معبر درستی نیست و می‌توانستند بالاتر از آن این راه ارتباطی احداث کنند و وارد کمربندی الغدیر شوند.

شهردار اسلامشهر تأکید کرد: علاوه بر این در حدود 500 متر پایین‌تر پل صالحیه، کمربندی واصل بین رباط‌کریم، اسلامشهر و صالحیه در حال احداث است که طبق گفته مسئولان دست‌اندرکار، اعتبارات این کمربندی مواصلاتی به مجموعه اداره کل شهرسازی استان تهران پرداخت‌شده است همین پروژه است و طبق نظری که سازمان شهرسازی عنوان کرد امیدواریم تا پایان سال شاهد راه‌اندازی حداقل یکی از لاین‌های آن باشیم.

وی در ادامه پیگیری این موضوع را جزء وظایف شهرداری اسلامشهر دانست و با اشاره به اقدامات و پیگیری‌های قانونی انجام‌شده تأکید کرد: به دنبال درخواست دوستان در شورای شهر، ما اقدامات قانونی را انجام دادیم و بر اساس ابلاغیه فرماندار و دستور دادستان مبنی بر جلوگیری و توقف کار، اقدامات لازم صورت گرفته است.

طلا بابیان اینکه برای مشخص شدن وضعیت نهایی این معبر نیازمند تصمیمات فرا شهرستانی هستیم خاطرنشان کرد: در همین راستا فرمانداری شهرستان موضع را با مجموعه استانداری مطرح کردند، اسناد تقدیم شده است و منتظر دستورات مقامات بالادستی هستیم. ما پیگیر موضوع هستیم و طبیعتاً اقدامات ما در ابن باره دستور مقامات قضایی و قانونی و بعد از طی نظر دوستان در شورا اجرا خواهد شد.

انتهای پیام/

حسین رشیدی

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا