گزارش

در آلودگی و حمل و نقل که جنبه حاکمیتی دارد از کمک‌های دولت بهره لازم را نمی‌بریم

به گزارش همسو نیوز،پیروز حناچی شهردار تهران صبح امروز در جریان افتتاح،کلنگ زنی و بازدید از پروژه های مشارکتی منطقه ۲۱ در جمع خبرنگاران در خصوص مطرح شدن دوباره موضوع انتقال پایتخت گفت: قانونی تحت عنوان ساماندهی تهران و انتقال پایتخت داریم که بر این اساس شورایی تشکیل شده تا آن را مطالعه و آسیب شناسی کند.

حناچی تصریح کرد: معاون اول رئیس جمهور دومین جلسه را برای این موضوع تشکیل داد که از مهمترین دغدغه‌ها برای تهران تمرکز زدایی است و مسائل مربوط به آن در حال مطالعه است.

شهردار تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر پرداخت سهم هزینه های پایتخت توسط دولت افزود:‌ کمک‌های دولت همیشه نقدی نیست و باید کاری کنیم تا در موضوعاتی که جنبه حاکمیتی دارند، دولت حضور یابد که البته در مواردی مانند آلودگی و حمل و نقل که جنبه حاکمیتی دارد از کمک‌های دولت بهره لازم را نمی‌بریم.

وی در ادامه با اشاره به پروژه های مشارکتی منطقه ۲۱ گفت: کاری که امروز انجام شد بخشی از مشارکت‌های اجتماعی بنگاه‌های اقتصادی بود که در کشور فعالیت می‌کنند و همکارانم در منطقه ۲۱ به درستی پا پیش گذاشتند و از ظرفیت این بنگاه‌ها استفاده کردند.

شهردار تهران با اشاره به عملیات اجرایی تقاطع غیرهم سطح لشکری و کرمان خودرو که به نام دو گاز نام گذاری شده است، اظهار کرد: این پروژه در نیمه شعبان افتتاح می‌شود.

وی در خصوص پروژه‌های فضای سبز که با مشارکت کارخانه‌های منطقه انجام شده است،گفت: روش مشارکتی در این پروژه‌ها به این شکل بوده که زمین را شهرداری داده و وظیفه درختکاری و آبیاری را کارخانه‌ها به عهده گرفته‌اند.

حناچی در خصوص پروژه بازار قطعات خودرو هم اظهار کرد: پروژه‌های سرمایه گذاری باید یک دوره طولانی را طی کنند تا به مرحله رشد برسند؛ چنانچه بازار تهران پس از گذشت ۷۰ سال به این جاذبه رسیده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 17 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا