گزارش

راهنمای اخذ ویزای کشورهای شبه شینگن

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، ویزای شینگن ویزای ورود به کشورهای عضو اتحادیه اروپا است که توسط ۲۶ کشور اروپایی صادر می شود. افرادی که ویزای شینگن خود را از هر کدام از این ۲۶ کشور دریافت نمایند می توانند آزادانه به سایر کشورهای عضو پیمان شینگن نیز در طول مدت اعتبار ویزای خود سفر کنند. متاسفانه در سالهای اخیر سخت گیری بیشتری در مورد متقاضیان اخذ ویزای شینگن می شود و این روزها شاهد آن هستیم که درخواست ویزای افراد زیادی توسط سفارت رد می شود.

یکی از الزامات اخذ ویزای شینگن، داشتن سوابق سفر است. به عبارت دیگر فرد متقاضی باید در پاسپورت خود ویزا و مهر ورود به چند کشور دیگر را داشته باشد تا بتواند ویزای شینگن خود را اخذ کند. کشورهای اروپایی برای افرادی که پاسپورت آنها فاقد هیچ مهری است و تا به حال به هیچ کشور دیگری سفر نکرده اند ویزا صادر نمی کنند.  هر چه به کشورهای بیشتر و معتبرتری سفر کرده باشید شانس شما جهت اخذ ویزای شینگن افزایش پیدا می کند. کشورهایی نظیر چین، روسیه، هند، سنگاپور جزو کشورهای آسیایی هستند که داشتن ویزای آنها در پاسپورت متقاضی امتیاز محسوب می شود.

علاوه بر کشورهای آسیایی ذکر شده، دو کشور اروپایی وجود دارد که عضو اتحادیه اروپا هستند ولی هنوز عضو پیمان شینگن نشده اند. این دو کشور بلغارستان و قبرس اروپایی هستند. به ویزای این دو کشور اصطلاحا شبه شینگن گفته می شود، زیرا ویزای آنها از نظر ظاهری کاملا شبیه به ویزای شینگن است و همچنین داشتن ویزای کشورهای شبه شینگن یک امتیاز بسیار بزرگ و مهم برای افرادی است که می خواهند در آینده ویزای شینگن بگیرند.

اگر می خواهید با خیال راحت ویزای یکی از این دو کشور شبه شینگن را اخذ نمایید بهتر است که تور مسافرتی این کشورها را به صورت کامل از آژانس های معتبر تهیه فرمایید. آفتاب تراول مجری مستقیم تور قبرس و تور بلغارستان می باشد.

جهت اخذ ویزای قبرس اروپایی اگر در قالب تور و از طریق آژانس بخواهید عمل کنید نیازی به مراجعه حضوری به سفارت و انگشت نگاری نخواهید داشت. مدارکی که باید به آفتاب تراول ارائه دهید عبارتند از:

اصل پاسپورت با حداقل ۷ ماه اعتبار از زمان پرواز

اصل شناسنامه

۲ قطعه عکس ۶ در ۴ رنگی جدید

گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی با ذکر سمت، میزان حقوق و تاریخ شروع به کار

پرینت کارکرد ۶ ماهه حساب بانکی

پاسپورت های قدیمی که نشان دهنده سوابق سفر شما در ۵ سال گذشته باشد

رزرو بلیت و هتل

در مورد رزرو هتل باید این نکته را در نظر داشته باشید که رزرو شما باید قطعی و پرداخت شده باشد. رزرو از سایت های آنلاین جهت اخذ ویزای قبرس مورد تایید سفارت نیست و منجر به رد شدن درخواست ویزای شما می شود. ما به جهت کاهش احتمال ریجکتی، رزرو هتل را از آژانس قبرسی مورد تایید سفارت تهیه می کنیم و ووچر هتل مربوطه را به سفارت ارائه می دهیم. سفارت رزروهای ما را با قبرس چک می کند و در صورت معتبر بودن اقدام به صدور ویزای می کند و در بیشتر موارد حتی نام هتل را نیز در صفحه ویزای شما درج می کند.

پس از آنکه ویزای قبرس خود را دریافت نمودید، در هنگام ورود به خاک قبرس باید ووچر هتل را به همراه داشته باشید. ماموران مرزی ممکن است معتبر بودن رزرو شما را از هتل استعلام بگیرند و چنانچه رزرو شما معتبر نباشد اجازه ورود به خاک قبرس به شما داده نخواهد شد.

اگر مدارک شما از نظر سفارت ضعیف باشد، یعنی مثلا در حساب بانکی شما مانده کمی وجود داشته باشد و یا اینکه تا به حال به کشوری سفر نکرده باشید ممکن است سفارت برای شما مصاحبه حضوری بگذارد که در این صورت به شما راهنمایی خواهیم کرد در مصاحبه حضوری چه سوال هایی ممکن است از شما پرسیده شود و چه جوابی باید به آن سوال ها بدهید تا ویزا بگیرید.

مدارک ویزای بلغارستان نیز بسیار شبیه به قبرس است و تنها تفاوت این است که پرینت حساب ۳ ماهه هم برای بلغارستان کافی است و همچنین نیازی به ارائه اصل شناسنامه نیست و باید کپی تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی ارائه گردد. بلغارستان در هر صورت نیاز به انگشت نگاری دارد و در مواردی ممکن است مصاحبه هم با متقاضی صورت بگیرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ ویزای قبرس و بلغارستان لطفا با شماره تلفن ۸۸۵۵۹۹۲۵ تماس حاصل فرمایید.

این مطلب، یک خبرآگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 4 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا