اقتصاد بین الملل

روسیه داوطلبانه تولید نفت خود را کاهش دادبه گزارش خبرنگار مهر به نقل از راشاتودی، آمارهای مؤسسه کپلر نشان می‌دهد که روسیه تولید نفت خود را داوطلبانه نسبت به ماه فوریه ۳۵۰ هزار بشکه در روز کاهش داده است.

بر اساس گزارش این مؤسسه، شرکت‌های نفتی روسی در حال عمل به تعهدات خود هستند و انتظار می‌رود تولید نفت این کشور به ۱۰ میلیون و ۷۰۹ هزار بشکه در روز رسیده باشد. روسیه در ماه فوریه اعلام کرده بود که از ماه مارس به بعد تولید نفت خود را ۵۰۰ هزار بشکه روزانه کم خواهد کرد.

این اقدام روسیه در واکنش به اقدام غرب در اعمال سقف قیمت ۶۰ دلار در هر بشکه برای نفت این کشور بوده که مسکو این اقدام را یک رویکرد غیر بازارمحور عنوان کرده و آن را غیر قابل قبول خوانده است.

روسیه بارها هشدار داده که چنین مداخلاتی در بازار تنها به کاهش سرمایه‌گذاری جهانی در صنعت نفت و متعاقباً کمبود انرژی در آینده منجر خواهد شد که باعث می‌شود قیمت حامل‌های انرژی افزایش یابد.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، این هفته اعلام کرد که با هدف حمایت از قیمت نفت در بازار جهانی، این کشور تصمیم گرفته تولید نفت خود را پایین بیاورد.

کپلر می‌گوید: بااین‌حال اما بعید به نظر می‌رسد با توجه به وجود تقاضا برای نفت روسیه از سوی هند و چین صادرات نفت این کشور کاهش یابد.

این مؤسسه همچنین پیش‌بینی کرده که تولید نفت روسیه در نیمه دوم سال جاری به بیش از ۱۰.۸ میلیون بشکه در روز خواهد رسید.منبع :مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =

نوشته های مشابه