گزارش

ششمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی برگزار می شود

به گزارش تهران اقتصادی، در ادامه برگزاری پنج همایش سالانه اقتصاد مقاومتی، ششمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی با موضوع «نظام بانکی در خدمت تولید» ۲۹ بهمن ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

این همایش سالانه که معتبرترین رویداد اقتصاد مقاومتی در کشور است، توسط مرکز سیاست پژوهی اقتصاد مقاومتی به عنوان دبیرخانه همایش با همکاری شبکه تحلیلگران اقتصاد مقاومتی و کمیته اقتصاد مقاومتی مجلس شورای اسلامی برگزار می شود.

همایش سالانه اقتصاد مقاومتی هر ساله در بهمن ماه و در ایام مقارن سالگرد تصویب سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی برگزار می شود و طی آن، زمینه برای رصد و پایش اقتصاد مقاومتی در کشور، تقویت پایه های علمی و پژوهشی اقتصاد مقاومتی و ارائه پیشنهادهای عملیاتی برای تحقق اقتصاد مقاومتی با حضور همه فعالان این حوزه فراهم می گردد.

این همایش در هر سال، یک موضوع را محور قرار داده و در قالب نشست های کارشناسی، مقالات سیاستی و تعامل با مسئولین، به آن می پردازد. خروجی های همایش در نهایت به دست مسئولین اجرایی رسیده و جهت اقدام پیگیری می شود.

ظرفیت پول در اقتصاد، ماهیت خلق پول و دلالت‌های اقتصادی-فقهی آن، ارزیابی خنثایی پول و نقش پول در رونق اقتصادی، اولویت جهت‌دهی به پول در حمایت از تولید، جایگاه بانک مرکزی در تقویت تولید، الگوی مطلوب بانکداری مرکزی، کارکرد سیاست‌های پولی در حمایت از تولید، بررسی تجربه کشورها در نقش‌آفرینی توسعه‌ای بانک مرکزی و عملکرد بانک‌ها در حمایت از تولید از جمله محورها و زیرمحورهای ششمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا