ارتباطات و فن آوری اطلاعات

طرح دو میلیارد دلاری هند برای سازندگان لپ‌تاپهند یک طرح مشوق مالی به ارزش ۱۷۰ میلیارد روپیه (دو میلیارد دلار) برای جذب شرکت‌های سازنده لپ‌تاپ، تبلت و سخت افزارهای دیگری به این کشور رونمایی کرد.

به گزارش ایسنا، نارندرا مودی، نخست وزیر هند، روی موفقیت اولیه فعالیت‌های مونتاژ اپل در این کشور حساب باز کرده است تا این کشور را به عنوان یک هاب تولید جهانی پایدار، معرفی کند. تولید آیفون در هند، سهم حدود هفت درصدی از تولید جهانی این شرکت آمریکایی دارد. پس از جنگ تجاری چین با آمریکا و سیاست‌های سخت گیرانه کووید پکن که باعث شد شرکت‌های فناوری، کشورهای دیگر را به عنوان پایگاه‌های تولید جایگزین بررسی کنند، دهلی‌نو می‌خواهد تولید فناوری بیشتری را به هند بیاورد.

اپل هنوز تولید آی پد یا لپ تاپ مک بوک در هند را شروع نکرده اما مشوق‌های جدید می‌تواند این شرکت را ترغیب کند به چنین اقدامی فکر کند. تولیدکنندگان دیگر که ممکن است از تدابیر جدید بهره ببرند، شامل شرکت‌های دل، هیولت پاکارد و ایسوزتک کامپیوتر هستند.

وزیر فناوری هند در یک کنفرانس مطبوعاتی، این برنامه را اعلام کرد که به مدت شش سال اجرا می‌شود.

هند در سال ۲۰۲۱، برنامه‌ای به ارزش ۷۳.۵ میلیارد روپیه را برای افزایش تولید بومی و صادرات محصولات IT مانند لپ تاپ، تبلت و رایانه شخصی راه انداخت اما تلاش به دلیل این که مشوق‌های مذکور بسیار اندک به نظر آمدند، موفق نشد شرکت‌ها را جلب کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، ممکن است بهره مندی از این مشوق برای تولیدکنندگان چینی مانند گروه لنوو در پی تیره شدن روابط میان هند و چین از زمان درگیری مرزی در سال ۲۰۲۰، راحت نباشد.

انتهای پیاممنبع ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 12 =

نوشته های مشابه