اقتصاد کلان

طلا جایگاه پادشاهی را ترک نکردقیمت طلا امروز (پنج‌شنبه) با حمایت از کاهش ارزش دلار افزایش یافت، اگرچه قیمت طلا نزدیک به پایین‌ترین سطح جلسه قبل بود زیرا سرمایه‌گذاران پس از اینکه بانک کانادا نرخ‌های خود را به بالاترین حد در ۲۲ سال گذشته رساند، در انتظار نشانه‌هایی از فدرال رزرو آمریکا بودند.

به گزارش ایسنا، بهای هر اونس طلا پس از افت یک درصدی در جلسه قبل تا ساعت ۷ و ۲۱ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۶.۴ درصد افزایش به ۱۹۴۶دلار رسید و قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۳۳ درصد افزایش به ۱۹۴۷ دلار رسید.

آجی کیدیا، مدیر شرکت Kedia Commodities در بمبئی گفت: طلا از انتظارات مربوط به نرخ فدرال رزرو در هفته آینده حمایت می‌کند و قیمت‌ها در محدوده ۱۹۳۰ تا ۱۹۸۵ دلار باقی مانده است و ممکن است پس از اعلام تصمیم بانک مرکزی ایالات‌متحده از محدوده بالایی عبور کند.

طبق نظرسنجی رویترز، فدرال رزرو برای اولین‌بار در بیش از یک سال گذشته در جلسه ۱۳ تا ۱۴ ژوئن خود نرخ بهره را افزایش نخواهد داد. بانک مرکزی کانادا روز چهارشنبه نرخ بهره خود را به ۴.۷۵ درصد افزایش داد و بازارها و تحلیلگران بلافاصله افزایش دیگری را در ماه آینده پیش‌بینی کردند.

جانت یلن، وزیر خزانه‌داری ایالات‌متحده گفت که اقتصاد ایالات‌متحده در میان هزینه‌های مصرف‌کننده قوی است اما او انتظار دارد که در دو سال آینده پیشرفت در کاهش تورم ادامه یابد. گزارش تورم مصرف‌کننده ایالات‌متحده برای ماه می که در ۱۳ ژوئن و پیش از نشست فدرال رزرو ارائه می‌شود، شفافیت بیشتری را در مورد سلامت بزرگ‌ترین اقتصاد جهان به سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهد.

بر اساس گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۳ درصد افزایش به ۲۳.۵۳ دلار رسید، پلاتین با ۰.۲ درصد افزایش به ۱۰۲۰ دلار و ۱۳ سنت و پالادیوم ۰.۴ درصد افزایش یافت و به ۱۳۹۴ دلار و ۹۱ سنت رسید.

انتهای پیام

این خبر را در تهران اقتصادی دنبال کنید

منبع ایسنا

نوشته های مشابه