ارتباطات و فن آوری اطلاعات

ظرفیت شبکه انتقال کشور ۷.۶ ترابیت افزایش یافتمدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت از تحقق ۴۰ درصدی افزایش ۲۰ ترابیت بر ثانیه ظرفیت شبکه انتقال کشور بر اساس توان داخلی خبر داد.

به گزارش ایسنا، محمد جعفرپور- مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت- با اشاره به برگزاری مراسم افتتاح پروژه‌های ارتباطی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هم‌زمان با روز ارتباطات و با حضور رئیس‌جمهوری گفت: یکی از پروژه‌هایی که در این مراسم افتتاح شد توسعه و ارتقاء پایداری شبکه انتقال بود.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت شبکه انتقال در ابتدای شروع به کار دولت سیزدهم، ۳۵.۸ ترابیت بر ثانیه بوده که تمام تجهیزات آن خارجی بود، افزود: در دولت سیزدهم، وزارت ارتباطات برنامه‌ریزی کرد که تا پایان سال ۱۴۰۲ یعنی ظرف مدت ۳۶ ماه ظرفیت انتقال کشور را دو برابر کند که ۷۰ درصد از این افزایش با استفاده از تجهیزات بومی باشد. بنابراین برای نخستین بار قراردادی به ارزش ۷۰۰۰ میلیارد ریال که بزرگ‌ترین قرارداد بومی‌سازی شرکت زیرساخت و وزارتخانه محسوب می شد، منعقد و قرار شد با استفاده از تجهیزات بومی ۲۰ ترابیت ‌بر ثانیه به ظرفیت شبکه انتقال کشور اضافه شود.

طبق اعلام شرکت ارتباطات زیرساخت، جعفرپور با بیان اینکه خرسندیم که اعلام کنیم حدود ۴۰ درصد از این بومی‌سازی محقق شده است، تصریح کرد: به عبارتی ظرفیت شبکه انتقال کشور۷.۶ ترابیت بر ثانیه افزایش یافت که در مراسم افتتاح پروژه‌های ارتباطی وزارت ارتباطات توسط رئیس جمهوری افتتاح شد و در مدار قرار گرفت و هم اکنون به‌ صورت عملیاتی در حال استفاده است.

معاون وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: جالب است که بدانید هم‌زمان با انعقاد قرارداد با شرکت داخلی، نمایندگان شرکت‌های رقیب خارجی پیگیر جذب این پروژه‌ها بوده و توان داخلی ایران را انکار می‌کردند، با این‌حال ما بی‌توجه به این پیغام‌ها و اعتماد به توان نخبگان جوان ایرانی قرارداد را منعقد کردیم و خوشبختانه شرکت‌های داخلی نیز در این حوزه سربلند شدند.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت تاکید کرد: با حمایت صورت گرفته از شرکت داخلی تولیدکننده تجهیزات شبکه انتقال و با تکیه‌ بر تجربه موفق پشت سر گذاشته در داخل کشور، تعدادی از آن‌ها به صادرکننده تجهیزات شبکه تبدیل‌شده‌اند.

انتهای پیاممنبع ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + پنج =

نوشته های مشابه