گزارش

فرهنگ‌سازی برای جذب سرمایه‌های سرگردان در بورس

در نشست بررسی فرصت‌های سرمایه‌گذاری کشور مطرح شد که باید فرهنگ‌سازی شود تا سرمایه‌های سرگردان به سمت بازار سرمایه بیاید و سرمایه‌گذاران خارجی نیز با پتانسیل‌های سرمایه‌گذاری در ایران آشنا شوند.

به گزارش تهران اقتصادی، در هفته پایانی آبان امسال، یازدهمین نمایشگاه معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری کشور و ششمین نمایشگاه بورس برگزار می‌شود و فعالان بازار سرمایه در این نمایشگاه حضور خوهند داشت. به این مناسبت امروز (یکشنبه) نشستی خبری با حضور مدیرعامل سازمان منطقه‌ آزاد کیش، معاون سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی، رئیس اداره تنظیم روابط اقتصاد خارجی استان‌ها وزارت امور خارجه، مدیر مرکز سرمایه‌گذاری اتاق بازرگانی ایران و مدیر برگزاری کیش اینوکس برگزار شد.

آریا حمیدیان – مدیر برگزاری این همایش – در این نشست گفت: در محورهای اصلی داخلی نقش بازار سرمایه در رونق تولید و جذب سرمایه‌های سرگردان به سمت بازار سرمایه و معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری است.

وی افزود: در حوزه بین‌المللی بحث گسترش ارتباطات با کشورهای همجوار وجود دارد که از  بازیگران اصلی این رویداد می‌توان سازمان بورس و اوراق بهادار، ارکان‌های بازار سرمایه و وزارت صنعت را نام برد.

حمیدیان اظهار امیدواری کرد که این رویداد بتواند جذب سرمایه خارجی را تسهیل کند.

ادامه دارد

منبع: خبرگزاری ایسنا

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا