تولید و تجارت

فروش ۱۲۵۰ میلیارد تومان کالای تملیکی در خرداد ماهبه گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس اعلام وزارت امور اقتصادی و دارایی، سعید غلامی باغی از برگزاری سه مزایده از سوی این سازمان در خرداد ماه سال جاری خبر داد و اظهار داشت: مزایده الکترونیکی سراسری ۲۶۸ این سازمان با مشارکت ۳۰ استان در سراسر کشور برگزار شد و بیش از ۱۴۰۰ دسته بندی کالایی متنوع به مزایده گذاشته شد.

معاون بهره برداری و فروش اموال منقول سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی با بیان اینکه از ۱۴۰۰ دسته بندی کالایی، ۷۷۵ دسته کالایی دارای پیشنهاد بود، افزود: مبلغ اولیه این کالاها بیش از ۱,۵۰۰ میلیارد تومان برآورد شد که ۲۶۰ میلیارد تومان این کالاها دارای پیشنهاد بود که طی رمزگشایی که در ۱۶ خردادماه صورت گرفت حدود ۳۹۸ میلیارد تومان کالا در این مزایده به فروش رسید.

وی گفت: خودروهای سواری، لوازم خانگی، ابزارآلات، لوازم الکترونیکی عمده‌ترین کالاهایی بودند که در این مزایده به فروش رسیدند.

برگزاری نخستین مزایده ماشین آلات راهسازی و معدن

غلامی همچنین خاطرنشان کرد: یکی از برنامه‌های اصلی سازمان اموال تملیکی در سال ۱۴۰۲ تعیین تکلیف ماشین آلات راهسازی و خودروهای سنگین است که بخش صنعت، معدن و راهسازی کشور نیاز مبرمی به آن دارد و با توجه به بند ۵ تغییرات متفرقه قانون بودجه سال ۱۴۰۲ برگزاری مزایده‌های فوق‌العاده فروش این قبیل کالاها در دستور کار قرار گرفت.

عضو هیأت مدیره و معاون بهره برداری و فروش اموال منقول ادامه داد: در این راستا، مزایده فوق‌العاده سراسری ۵۷۸ به عنوان نخستین مزایده این حوزه با مشارکت ۵ استان و ۱۳۶ دسته بندی کالایی برگزار شد که ۸۶ دسته بندی کالایی دارای پیشنهاد بود.

وی گفت: مبلغ پایه این مزایده بیش از ۱,۴۰۰ میلیارد تومان برآورد شد که از این میزان ۶۱۸ میلیارد تومان دارای پیشنهاد بود که با رمزگشایی این مزایده فوق‌العاده در روز ۱۷ خردادماه، حدود ۸۰۰ میلیارد تومان نهایی شد.

برگزاری مزایده خاص استان تهران

غلامی با اشاره به مزایده فوق‌العاده ۵۷۲ اموال منقول که توسط اداره کل اموال تملیکی استان تهران برگزار شد، بیان کرد: با توجه به حجم بالای کالاهای موجود در انبارهای استان تهران، این استان به عنوان یکی از استان‌های هدف در سازمان محسوب می‌شود بر همین اساس مزایده ۵۷۲ خاص استان تهران در نظر گرفته شد.

عضو هیأت مدیره و معاون بهره برداری و فروش اموال منقول تصریح کرد: در این مزایده ۶۱ دسته بندی کالایی قرار گرفت که ۴۷ دسته بندی دارای پیشنهاد بود.

وی ادامه داد: مبلغ پایه اولیه این مزایده ۳۹ میلیارد تومان تعیین شد که ۲۹ میلیارد تومان آن دارای پیشنهاد بود که در نهایت در جلسه رمزگشایی این مزایده که در ۱۶ خردادماه برگزار شد ۳۶ میلیارد تومان کالا شامل مواد غذایی، لوازم خانگی و ابزار آلات به فروش رسید.

غلامی باغی تصریح کرد: در مجموع در خردادماه طی سه مزایده برگزار شده، ۱,۲۵۰ میلیارد تومان کالا به فروش رسید.

این خبر را در تهران اقتصادی دنبال کنید

منبع ایسنا

نوشته های مشابه