گزارش

فیلم پخش زنده «رژه ۲۰۱۹» چین در یونان روی پرده رفت

به گزارش تهران اقتصادی به نقل از رادیو بین المللی چین، فیلم پخش زنده «رژه ۲۰۱۹» رادیو و تلویزیون مرکزی چین با کیفیت ۴ هزار روز جمعه ۱۷ آبان ( ۸ نوامبر) به وقت محلی در دانشگاه آتن روی پرده رفت؛ نسخه یونانی این فیلم که نخستین بار در جهان نمایش داده می شد، در میان معلمان و دانشجویان بازتابهای گرمی داشت.

فیلم پخش زنده «رژه ۲۰۱۹» با کیفیت ۴ هزار که تولید رادیو و تلویزیون مرکزی چین است، با نمایش جلوه های آئین پرشکوه هفتادمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین، دستاوردهای عظیم چین باز رو به خارج و دارای اعتماد به نفس در ۷۰ سال گذشته و روحیه همبستگی سراسر کشور، به بیش از ۴۰ زبان از جمله یونانی و فارسی ترجمه شده و در سراسر جهان پخش می شود.

کونستانتینوس گریواس استادیار جغرافیای سیاسی دانشکده نظامی دانشگاه آتن که به مدتی طولانی مسیر توسعه صلح آمیز چین را پیگیری کرده است، پس از تماشای فیلم رژه ۲۰۱۹ گفت: چین در سالهای اخیر در ابعاد مختلف در تراز و مقام درجه اول جهان قرار گرفته و به کشوری تاثیرگذار در جهان تبدیل شده است. قدرت نظامی چین برای حفظ صلح جهان مفید است.

وی افزود: در پیشنهاد کمربند و جاده مشاهده می شود که سیاست خارجی چین جهان را به همکاری هدایت می کند نه تقابل و این موضوع برای حفظ ثبات و پیشبرد توسعه جهان اهمیت دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + شانزده =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا