انرژی

قطب‌های تولید و حفاری نفت ایران توافقنامه همکاری امضا کردندبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شرکت ملی حفاری ایران، علیرضا دانشی، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در آئین امضای توافقنامه همکاری شرکت‌های ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و حفاری گفت: امروز روز خوبی برای دو شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و ملی حفاری است و انتظار می‌رود تقویت همکاری‌ها بین دو شرکت سبب توسعه و پیشرفت افزون‌تر و اعتلای صنعت نفت کشور شود.

وی افزود: برنامه اصلی صنعت نفت حمایت از توانمندی‌های داخلی در همه زمینه‌هاست؛ از این رو تلاش بر این است که شرکت ملی حفاری ایران به شرایط مطلوب خود بازگردد و بتواند خدمات حفاری را به‌نحو بسیار عالی ارائه کند.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب اظهار کرد: نگاه ما کارشناسی، تخصصی و استفاده از توان بالقوه شرکت ملی حفاری در تحقق برنامه‌های صنعت نفت است، زیرا حفاری در فرآیند تولید نقش اصلی را ایفا می‌کند و تحقق برنامه‌های صنعت نفت برای عزت، اقتدار و سربلندی کشور است.

بر اساس این گزارش، حمیدرضا گلپایگانی، مدیرعامل شرکت ملی حفاری نیز در این آئین نقش شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در اجرای برنامه‌های صنعت نفت و افزایش تولید را بسیار مهم دانست و گفت: این شرکت بزرگترین شرکت تابع شرکت ملی نفت ایران است که نقش اصلی در تحقق حفظ، نگهداشت و افزایش تولید برعهده دارد.

وی با این توضیح که این توافقنامه در پیوست با قرارداد پنج‌ساله و استمرار آن بین دو شرکت مبادله می‌شود، افزود: با توجه به اهتمام و حمایت وزیر نفت، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، شرکت ملی حفاری همه توان خود را به کار خواهد گرفت تا برای انجام برنامه‌های ابلاغی موفق عمل کند.

گلپایگانی به همکاری و همیاری دو شرکت درباره بازسازی، نوسازی و ارتقا ناوگان حفاری و تجهیزات خدمات جانبی آن اشاره و اظهار کرد: با بازسازی ماشین آلات و تجهیزات کاربردی در حفاری و با توجه به وجود نیروهای مجرب و کار آزموده در شرکت ملی حفاری ایران، شاهد افزایش بهره وری و رضایتمندی بیش از پیش کارفرماها در سال ۱۴۰۲ خواهیم بود.

بر پایه این گزارش، شرکت ملی حفاری ایران بیش از ۷۰ دستگاه دکل حفاری سبک، سنگین و فوق سنگین خشکی و دریایی و تجهیزات و ابزار خدمات فنی و ویژه حفاری در تملک دارد که افزون بر ۲۵ عملیات متنوع و مختلف انجام می‌دهد و دارای نیروهای متخصص و مجرب در حوزه‌های عملیاتی و پشتیبانی فنی و مهندسی به‌عنوان بزرگترین شرکت حفاری در کشور و منطقه است.

هم‌اکنون دستگاه‌های حفاری سبک و سنگین خشکی ملی حفاری در طرح‌های شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در گستره عملیاتی پنج شرکت بهره‌برداری نفت و گاز کارون، مارون، آغاجاری، گچساران و مسجدسلیمان و در قالب اجرای بسته‌های مربوط به طرح توسعه ۲۸ مخزن در چرخه عملیات قرار دارند.

این خبر را در تهران اقتصادی دنبال کنید

منبع مهر

نوشته های مشابه