اخبار ویژهخبر ویژهگزارش

لایحه تقدیمی از سوی دولت 80درصد درآمد شهرداری ها را هدف قرار داده است

به گزارش همسو نیوز،مرتضی الویریرئیس شورای عالی استان ها شست مشترک رئیس و اعضای شورای عالی استان ها با فراکسیون مدیریت شهری مجلس که با حضور وزیر امور اقتصاد و دارایی و رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور برگزار شد،با بیان اینکه نمایندگان باید به جای پرداختن به مسائل خرد به موضوعات کلان بپردازند، گفت: بر اساس قانون برنامه پنج ساله و  قانون برنامه بودجه باید قبل از تصویب به شورای عالی استان ها ارائه شود تا این نهاد در مورد پیش نویس اظهار نظر کند اما متاسفانه تاکنون این مهم اتفاق نیفتاده است.

وی ادامه داد: بر اساس قانون برنامه پنج ساله و  قانون برنامه بودجه باید قبل از تصویب به شورای عالی استان ها ارائه شود تا این نهاد در مورد پیش نویس اظهار نظر کند اما متاسفانه تاکنون این مهم اتفاق نیفتاده است.

الویری افزود: برای طرح مدیریت یکپارچه شهری ترکیبی از شورای عالی استان ها تعیین کردیم که همکاری کنند و گلایه داریم از آنها که مسئولیتی را بر عهده گرفتند اما متاسفانه به اتمام نرسانند.

رئیس شورای عالی استان ها افزود: اگر نمایندگان موفق شوند طرح را به صورت اصل 85 بررسی کنند به نفع مدیریت شهری خواهد بود و به دست کسانی خواهد رسید که به این مقوله مسلط هستند؛ هر کمکی از دست ما بر می آید برای بررسی و تصویب این طرح به کار می بریم.

وی ادامه داد: دو موضوع درآمدی یعنی لایحه مالیات بر ارزش افزوده و درآمدهای پایدار در مجلس مطرح است؛ در جلسه نفسگیری که در کمیسیون اقتصادی داشتیم و نمایندگان با ما همکاری کردند و قبول کردند که کمیته ای سه جانبه متشکل از دولت، شورای عالی استان ها و مجلس در مورد لایحه مالیات بر ارزش افزوده بازنگری کنند اما همزمان لایحه درآمدهای پایدار به مجلس ارائه شد تقاضا کردیم به دلیل اینکه این لایحه از اهمیت ویژه ای برخوردار بود بررسی آن مقدم بر مالیات بر ارزش افزوده قرار گیرد.

رئیس شورای عالی استان ها با بیان اینکه وزیر اقتصاد در جریان درد و مشکل ما قرار نداشتند، گفت: مساله اصلی ما لایحه از طرف دولت ارائه شده که در آن مشکلاتی را برای شورها و شهرداری ها ایجاد می کند در واقع 80 درصد درآمد شهرداری ها را هدف قرار داده است در این رابطه نیاز است واژه مالیات حذف و عوارض جایگزین شود.

پایان پیام/

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + ده =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا