دسته‌بندی نشده

لرزه مرحله دوم فروش یکپارچه خودرو بر تن بورسبه گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، شهباز حسن‌پور بیگلری نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تأثیر روانی برخی اتفاقات داخلی و خارجی بر روند بورس گفت: بدون شک برخی اتفاقات اقتصادی و یا مسائل سیاسی می‌تواند بازار سرمایه را به شدت تحت تأثیر قرار بدهد.

وی عنوان کرد: با توجه به آغاز مرحله دوم فروش یکپارچه خودرو بسیاری سعی دارند با فروش سهام خود نسبت به ثبت‌نام خرید خودرو اقدام کنند که تجربه سال‌های گذشته نشان داده این امر می‌تواند بازار سرمایه را دچار تکانه‌های شدید کرده و خروج سرمایه را به همراه داشته باشد.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه با اشاره به اینکه خوشبختانه بازار سرمایه پس از اتفاقات سال ۹۹ توانسته حجم زیادی از سرمایه‌ها را به سمت خود جلب و به تأمین منابع مالی بخش‌های مختلف اقتصادی کمک کند، اظهار کرد: به نظر می‌رسد نه تنها بحث ثبت‌نام خودرو بلکه عوامل سیاسی و اقتصادی دیگری هم عامل این تکانه‌ها، خروج سرمایه و تشکیل شدن صف‌های فروش باشد.

وی در پایان یادآور شد؛ بحث روانی و امنیتی بر بازار سرمایه بسیار اثرگذار است. بنابراین هرگونه اخبار مثبت داخلی و خارجی می‌تواند روند بازار را مثبت و یا منفی کند که امیدواریم با حمایت از آن بتوان شاهد ورود سرمایه‌های بیشتر به بازار بود.

این خبر را در تهران اقتصادی دنبال کنید

منبع اقتصاد آنلاین

نوشته های مشابه