دسته‌بندی نشده

مدارس فردا تعطیل می شوند؟به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، افزایش شاخص آلاینده‌های هوا در هفته گذشته، با تعطیلی مدارس در تهران و دیگر کلان‌شهرهای کشور همراه بود؛ اما، تعطیلات هم نتوانست کاری کند تا شهروندان در تهران و دیگر شهرهای بزرگ و صنعتی، هوای سالم تنفس کنند.

در همین حال، پیش بینی‌های سازمان هواشناسی و اداره کل هواشناسی استان تهران، حکایت از تداوم آلودگی هوا دارد، به طوری که آلودگی هوا در عصر جمعه بسیار شدیدتر از صبح جمعه شده است.

شرکت کنترل کیفیت هوا، شاخص آلودگی هوای تهران را برای عصر جمعه اول دی ماه بر روی عدد ۱۲۱ و ناسالم برای گروه‌های حساس اعلام کرد. این در حالی است که شاخص در ۲۴ ساعت گذشته روی عدد ۱۱۴ قرار داشت و صبح هم این شاخص عدد ۱۰۷ یعنی در وضعیت نارنجی را نشان می‌داد.

بر اساس دستورالعمل‌های احتیاطی، از جمله افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

در همین حال، خبری از تشکیل جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوا نیست و به رغم اینکه کیفیت هوای پایتخت همچنان در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد؛ چرا هیچ تصمیم عاجلی اتخاذ نشده است.

این خبر را در تهران اقتصادی دنبال کنید

منبع اقتصاد آنلاین

نوشته های مشابه