انرژی

مرکز جهاد آبرسانی وزارت نیرو به برکت فرهنگ بسیجی ایجاد شدبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نیرو، “احمد حیدری” صبح امروز پنجشنبه در همایش سراسری فرماندهان رده‌های بسیج صنعت آب و برق، با اشاره به شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی افزود: این شعار که توسط امام راحل عنوان شد جزو مبانی اصلی انقلاب اسلامی ایران است. امروز همه کشورهای دنیا اذعان دارند که جمهوری اسلامی ایران مستقل‌ترین کشور به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: امروز به برکت فرهنگ بسیجی، فرهنگ ولایت و فرهنگ ایمان و اعتقاد، استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی در همه شئون تقویت شده استقرار یافته است.

حیدری با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران بن بست ندارد، اضافه کرد: علت آن فرهنگ بسیجی و فرهنگ الهی و نیز یاران ولایت است و این امر روزبه‌روز مستحکم‌تر می‌شود.

معاون حقوقی، پشتیبانی و امور مجلس وزیر نیرو اظهار کرد: حرکت جمهوری اسلامی ایران به سمت دولت اسلامی و تمدن اسلامی رو به جلو و فزاینده است. روزگاری پیش از پیروزی انقلاب، متخصصان ایرانی اجازه تعویض روغن ترانس را هم نداشتند اما امروز ۹۵ درصد صنعت برق کشور به خودکفایی رسیده و این به دست فرهنگ بسیجی محقق شده است.

حیدری یادآور شد: فرهنگ بسیجی مهندسی در وزارت نیرو نماد یافته است، در اوایل انقلاب به بسیاری از روستاها آبرسانی شد و پس از گذشت ۴۰ سال فرسودگی رخ داد و مخازن با توجه به رشد جمعیت محدود شدند و به دنبال آن روستاهای زیادی با مشکل آبرسانی روبرو شدند و در همین راستا مرکز جهاد آبرسانی در وزارت نیرو تشکیل شد.

معاون حقوقی، پشتیبانی و امور مجلس وزیر نیرو گفت: امروز بزرگترین پروژه کشور از حیث گستردگی و اعتبارات و خدمت‌رسانی پروژه جهاد آبرسانی است.

حیدری با تاکید بر ضرورت ایجاد کانون مهندسین ایده پردازی بیان کرد: موظف هستیم با دقت در مسیر تحقق شعار مقام معظم رهبری مبنی بر مهار تورم، رشد تولید با دقت پیش برویم.

معاون وزیر نیرو گفت: طی این چهار سال باید ۳۵ هزار مگاوات برق تولید شود تا مشکل برق کشور حل شود، در کنار آن فرهنگ بسیحی باید فرهنگ مصرف‌گرایی بی حد و حصر را درست کند.

حیدری با تاکید بر اینکه کشوری که فرهنگ بسیجی دارد، بن بست ندارد، اظهار کرد: باید فرهنگ عفاف و حجاب را گسترش داد. تفکر بسیجی در رفع مناقشات اجتماعی راهگشا خواهد بود.

معاون وزیر نیرو گفت: وزارت نیرو در کنار کار تخصصی که پیشگام شده باید در مسیر جهاد تبیین نیز برنامه‌ریزی و در همه شئون آن حرکت کند به طوری که نسل سوم و چهارم را به نسل اول و دوم پیوند بزنیم.

حیدری با تاکید بر اینکه بسیج باید محور جهاد تبیین باشد، ابراز داشت: در این باره باید الزاماتی فراهم شود.

معاون حقوقی، پشتیبانی و امور مجلس وزیر نیرو یادآور شد: پروژه‌های زیادی به برکت فرهنگ بسیجی و دولت و نظام اسلامی افتتاح و به‌بهره‌برداری رسیده است. در این راستا در راه‌اندازی طرح غدیر بیش از چهار میلیون نفر از آب بهره‌مند شدند.

این خبر را در تهران اقتصادی دنبال کنید

منبع مهر

نوشته های مشابه