استان هاگزارش

مرکز پایش زیست‌محیطی اسلام‌شهر راه‌اندازی می‌شود/12 معضل زیست‌محیطی در اسلام‌شهر

به گزارش همسو نیوز،سعید شهندی رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان اسلامشهر ضمن تبریک دهه امامت و ولایت و هفته دولت گفت: برخی از کارخانه های سطح شهرستان اسلامشهر به سیستم پایش آنلاین متصل شده اند و دارند و کارشناسان این اداره به‌صورت محسوس و نامحسوس نظارت و کنترل های لازم از واحدهای صنعتی دارند.

رئیس اداره محیط زیست اسلام‌شهر تصریح کرد: در شهرستان اسلام‌شهر 12 معضل زیست‌محیطی بزرگ وجود دارد که در برنامه ریزیهای دقیقی که انجام شده باید هر3 ماه یک ‌بار یکی از دوازده معضل اصلی موجود در اسلامشهر را برطرف کنیم.

شهند در ادامه گفت: نحوه مدیریت پسماندها و نخاله‌های ساختمانی ناشی از فعالیت‌های عمرانی و ساختمانی و تخلیه این نخاله‌ها در رودخانه‌های سالور و کن و اطراف آنها،آتش زدن پسماندهای زباله از جمله گیاهی و لاستیک،فاضلاب‌های شهری رهاشده در جوی‌ها از مشکلات اصلی زیست‌محیطی شهرستان اسلام‌شهر است که در حال بررسی و پیگیری از شهرداری و اداره آبفای اسلامشهر هستیم.

رئیس اداره حفاظت ازمحیط زیست شهرستان اسلام‌شهر با اشاره به بوی تعفن محدوده فرودگاه امام خمینی(ره) اظهار داشت: 23 واحد آلاینده در این محدوده و در اسلام‌شهر شناسایی و با همکاری اداره جهاد کشاورزی اسلامشهر جهت رفع این مشکل برای واحدهای آلاینده پرونده سازی و به مراجع قضایی معرفی شده اند.

ویگفت: اداره حفاظت از محیط زیست تنها در بحث نظارت بر فعالیت واحدهای صنفی و صنعتی وآلاینده‌های هوا و محیط زیست می‌تواند ورود پیدا کند و ما از مردم می‌خواهیم تا هر صنفی را که مزاحم زندگی آن‌هاست اعلام کنند.

وی در ادامه گفت: جهت مرکز پایش زیست‌محیطی  با تأمین اعتبار در بودجه سال آینده مقرر شده مرکز پایش زیست‌محیطی جنوب غرب استان تهران در شهرستان اسلامشهر راه‌اندازی شود و به رفع معضلات زیست‌محیطی بپردازد.

سعید شهند در پایان  سخنان خود گفت: ما هیچ هدفی جز حفظ محیط زیست و سلامتی مردم و شهروندان اسلامشهری را دنبال نخواهیم کرد و از سرمایه‌گذارانو صاحبان مشاغل صنعتی درخواست میکنیم تا برای حفظ سلامت جان مردم و محیط زیست و برای اینکه در آینده با مشکل تعطیلی و پلمب مرکز روبه‌رو نشوند از مراجع ذی‌صلاح مانند اداره صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی شهرستان اسلامشهر استعلام  و مجوز قانونی لازم را اخذ نمایند.

انتهای پیام/

حسین رشیدی

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + یازده =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا