گزارشمنتخب سردبیر

نمایندگان شورای عالی استان ها در كمیسیون تلفیق حضور داشته باشند

به گزارش همسو نیوز،مرتضی الویری در نشست شهرداران کلانشهرها با رئیس مجلس گفت: مسائل و مشکلات شهرداری برخی بودجه ای و برخی غیر بودجه ای است، طبق قانون مصوب مجلس لایحه بودجه باید هرساله به شورای عالی استان ها فرستاده شود اما متاسفانه در این رابطه کوتاهی وجود دارد و در این رابطه اعتراض و شکایت خود را به کمیسیون اصل 90 ارائه کردیم که براساس آن دولت و سازمان برنامه و بودجه وظیفه قانونی خود را انجام نمی دهند.

وی خطاب به دکتر لاریجانی با بیان اینکه تقاضا می کنیم نماینده ما در کمیسیون تلفیق حضور داشته باشد، افزود: در مجلس نمایندگان دولت فعالیت دارند اما متاسفانه شورای عالی استان ها هیچ نماینده ای ندارد، اگر قرار باشد شورای عالی استان ها جایگاه قانونی داشته باشد که دارد، باید این موضوع حل شود.

الویری یادآور شد:  لایحه مالیات بر ارزش افزوده که ایرادات فراوانی دارد، با همان موجودیت قبلی در لایحه 98 پیش بینی شده است.

رئیس شورای عالی استان ها با بیان اینکه در بودجه 98، 6 هزار میلیارد اعتبار قیر برای شهرهای کوچک پیش بینی شده اما برای کلانشهرها چیزی در نظر گرفته نشده، ادامه داد: ما پیش بینی کردیم که حداقل باید 10 درصد برای کلانشهرها پیش بینی شود.

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا