گزارش

نیمی از مدارس کشور نیازمند نوسازی و مقاوم‌ سازی است

به گزارش همسو نیوز، فریده اولاد قباد در مراسم افتتاح مدرسه خیرساز مهدی موعود (عج) شهرک قائمیه شهرستان اسلامشهر که صبح امروز برگزار شد گفت: تا زمانی که وزارت آموزش‌وپرورش دغدغه دولت‌ها نباشد و در اولویت دولت‌ها قرار نگیرد ما در تأمین منابع مالی و بودجه وزارت آموزش‌وپرورش در تنگنا هستیم بودجه آموزش‌وپرورش ما حتی در سال ۹۷ با کسری بودجه مواجه بوده است .

وی بابیان برنامه‌های مجلس برای وزارت آموزش‌وپرورش اعلام کرد: یکی از مصوباتی که در برنامه ششم توسعه داشتیم این بود که  ۳ میلیارد دلار از حساب صندوق ذخیره ارزی بابت تکمیل پروژه‌های آموزشی و پرورشی، نوسازی و بهسازی و مقاوم‌سازی مدارس در نظر گرفتیم که متأسفانه این محقق نشده است. بسیاری از نمایندگان در کمیسیون آموزش و تحقیقات پیگیر این امر هستند که حتی اگر شده قسمتی از آن محقق کنیم.

نماینده مردم تهران ، ری، شمیرانات و اسلامشهر با اشاره به وضعیت مدارس استان تهران گفت: ۳۰ تا ۴۰ درصد مدارس در تهران نیازمند تخریب، نوسازی و مقاوم‌سازی هستند  و این در کل کشور چیزی حدود ۵۰ درصد است یعنی ما هیچ‌گونه ضرورت و اولویتی بالاتر از تأمین جانی دانش آموزان عزیز را در کشور نداریم. در اسلامشهر نیز با جمعیتی ۶۰۰ هزارنفری و ۱۰۰ هزار نفر جمعیت شناور ازنظر نوسازی و مقاوم‌سازی باید در اولویت قرار بگیرد.

اولاد قباد با اشاره به وضعیت بودجه کشور در سال ۹۸ با توجه به خروج آمریکا از برجام و تحریم‌های ظالمانه  گفت: بودجه سال ۹۸ یک بودجه تحریمی و انقباضی خواهد بود با تمام این شرایط ما از دولت می‌خواهیم که وزارت آمورش و پرورش را هم در معیشت و هم رفاه فرهنگیان و هم در نوسازی و مقاوم‌سازی مدارس در اولویت خود قرار دهد .بودجه ما یک بودجه بحرانی است و ما بارها این موضوع را اعلام کردیم از خیرین عزیز این انتظار می‌رود که با دستان توانمند و افکار خیر خود وزارت آموزش و پرورش را یاری کنند.

انتهای پیام/

حسین رشیدی

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا