عمران و اشتغال

ورود ۱۵۰ کامیون ملکی به ناوگان ملی کشتیرانیگروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با خرید ۱۵۰ فروند کامیون ملکی، حرکت جدی خود را برای تبدیل شدن به یک شرکت حمل‌ونقل لجستیکی آغاز کرده است.

به گزارش ایسنا، ناوگان ملی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در راستای تبدیل شدن به یک شرکت حمل‌ونقل لجستیکی بر مبنای سند راهبردی خود در افق ۱۴۰۶، نسبت به خرید ۱۵۰ دستگاه کامیون ملکی صفر کیلومتر برای تحقق عملیات حمل‌ونقل DOOR TO DOOR در کریدور شمال- جنوب اقدام کرده است.

مدیرعامل شرکت حمل‌ونقل جاده‌ای «بهارران» با تأکید بر اینکه گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران هم‌اکنون به عنوان شانزدهمین ناوگان حمل‌ونقل کانتینری جهان شناخته می‌شود، ادامه داد: شرکت بهارران در کنار شرکت حمل‌ونقل ترکیبی گروه کشتیرانی به عنوان شرکت حمل‌ونقل ریلی این گروه، چشم‌انداز تازه گروه کشتیرانی را در راستای بدل شدن به شرکتی لجستیکی را نوید می‌دهند.

وی افزود: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، تا پایان سال آینده با همکاری تولیدکنندگان داخلی، هزار دستگاه کامیون به ناوگان ملکی حمل بار جاده‌ای گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران ملحق خواهند شد.

به گفته این مقام مسئول در گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، با مجوزی که به تازگی دولت برای شرکت‌های حمل‌ونقل جاده‌ای صادر کرده است، ۱۰۰ دستگاه کامیون دیگر نیز به صورت وارداتی به این چرخه اضافه خواهند شد تا شرکت حمل بار جاده‌ای گروه کشتیرانی بتواند با ۱۱۰۰ فروند کامیون ملکی، فعالیت خود را در عرصه حمل‌ونقل چندوجهی تقویت کند.

وی افزود: برای ایجاد انگیزه بیشتر برای کامیونداران کشور، مقرر شده مالکیت کامیون‌های این شرکت پس از سه تا شش سال و بسته به نحوه فعالیت رانندگان، به آنان منتقل شود.

انتهای پیام

این خبر را در تهران اقتصادی دنبال کنید .

منبع ایسنا

نوشته های مشابه