انرژی

پتروپارس و شرکت ملی نفت ونزوئلا قرارداد امضا کردندبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پتروپارس، قرارداد ارتقا و بهسازی ترمینال صادراتی خوزه ونزوئلا بین گروه پتروپارس و شرکت ملی نفت ونزوئلا (PDVSA) به امضاء رسید. بر این اساس گروه پتروپارس در قالب قرارداد (EPC) که توسط طرف ونزوئلایی تأمین مالی می‌شود ظرف مدت یکسال ظرفیت ذخیره‌سازی بندر خوزه ونزوئلا را از طریق تعمیر، احداث، تکمیل و بازسازی مخازن ذخیره سازی، تعمیرات اساسی و تعمیر پکیج‌های ایستگاه‌های پمپاژ و ظرفیت بارگیری، ارتقا داده و بهسازی می‌کند.

قرارداد” ارتقا و بهسازی ترمینال صادراتی خوزه ونزوئلا” که با حضور جواد اوجی؛ وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران به امضا رسیده، نخستین قرارداد یک شرکت ایرانی در پروژه‌های بین المللی در قالب EPC ( مهندسی، تأمین، ساخت) است. این قرارداد در راستای سیاست توسعه زنجیره فعالیت‌های شرکت، بالاخص حضور در بازارهای بین المللی که توسط تیم مدیریتی جدید پتروپارس اتخاذ شده است و با پیگیری کمیته مشترک این شرکت و شرکت ملی نفت ونزوئلا (PDVSA) و ارزیابی و اولویت‌بندی فرصت‌های مشارکت پتروپارس در طرح‌های بالادست صنعت نفت ونزوئلا و نیز به پشتوانه توانایی‌های مدیریتی و دانش فنی انباشته حاصل از اجرای طرح‌های توسعه‌ای در توسعه میدان مشترک پارس جنوبی توسط پتروپارس منعقد شده است.
گفتنی است سابقه همکاری شرکت پتروپارس با شرکت ملی نفت ونزوئلا (PDVSA) به مطالعه مهندسی نفت بلوک‌های ۱ تا ۴ نفتی آیاکوچو و نیز ارزیابی و ارائه پیشنهاد برای مشارکت در پروژه توسعه بلوک نفت سنگین میدان نفتی دوبوکوبی این کشور بر می‌گردد.
قرارگرفتن ۲۰ درصد از مخازن نفت دنیا در منطقه امریکای لاتین، برخورداری کشور ونزوئلا از بالاترین سطح ذخایر نفتی جهان، گشایش‌های اقتصادی صورت گرفته در ونزوئلا و حضور شرکت‌های بین‌المللی در این کشور، موجب توجه ویژه پتروپارس به منطقه آمریکای لاتین به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی فعالیت‌های برون مرزی خود، شده است.

این خبر را در تهران اقتصادی دنبال کنید

منبع مهر

نوشته های مشابه