اقتصاد کلان

ژاپن با رکورد فعالیت خدماتی شاهکار کردفعالیت خدماتی ژاپن در ماه می رکورد زد.

به گزارش ایسنا، نظرسنجی بخش خصوصی امروز دوشنبه (۵ ژوئن) نشان داد که فعالیت بخش خدمات ژاپن در ماه می با سرعت بی‌سابقه‌ای گسترش یافت که بهبود تقاضای خارج از کشور و افزایش گردشگران خارجی به دلیل کاهش بیشتر محدودیت‌های بیماری همه‌گیر در آن موثر بود. شاخص نهایی مدیران خرید خدمات بانک ژاپن (PMI) در ماه گذشته از اوج ۵۵.۴ در ماه آوریل به ۵۵.۹ رسید.

اوساما بهاتی، اقتصاددان در اس‌اندپی گلوبال اظهار کرد که شرکت‌ها با کاهش محدودیت‌های کرونایی رونق گرفتند و افزایش شدید تقاضا، به‌ویژه از سوی گردشگری خارجی را اعلام کردند. به نظر می‌رسد روند صعودی ادامه خواهد داشت زیرا کسب‌وکار گسترش یافت و خوش‌بینی تجاری نزدیک به بالاترین حد خود باقی ماند. دولت ژاپن، کنترل های مرزی سختگیرانه مرتبط با بیماری همه‌گیر را کنار گذاشته و کووید-۱۹ را در سطح آنفولانزای فصلی طبقه‌بندی کرده است.

تعداد بازدیدکنندگان خارجی ژاپن در ماه آوریل به بالاترین حد پس از همه‌گیری و نزدیک به ۲ میلیون نفر رسید.

این نظرسنجی نشان داد که انتظارات تجاری برای سال آینده همچنان قوی است، اگرچه سرعت افزایش نسبت به آوریل اندکی کاهش یافته است.

شرکت‌های خدماتی برای چهارمین ماه متوالی افراد بیشتری را استخدام کردند که نرخ ایجاد شغل دومین نرخ سریع از سپتامبر ۲۰۰۷ است.

بر اساس گزارش رویترز، شاخص فعالیت‌های تولیدی و خدماتی با سریع‌ترین سرعت از اکتبر ۲۰۱۳ رشد کرد. این شاخص از ۵۲.۹ آوریل به ۵۴.۳ در ماه می افزایش یافت و برای پنجمین ماه متوالی بالاتر از ۵۰ باقی ماند.

انتهای پیاممنبع ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 14 =

نوشته های مشابه