دسته‌بندی نشده

کارگزاری مفید نشان طلای بازارهای سهام اروپایی ــ آسیایی را به دست آوردبه گزارش اقتصاد آنلاین، روز ۲۴ خرداد ۱۴۰۲ سی‌وهفتمین نشست مجمع عمومی بورس‌های اوراسیایی در ایروان، پایتخت ارمنستان، برگزار شد و صورت‌های مالی سال ۲۰۲۲ و برنامه‌های آینده فدراسیون بورس‌های اروپایی و آسیایی به تصویب رسید.

پس از اجلاس عمومی فدراسیون بورس‌های اروپایی و آسیایی، در روزهای ۲۵ و ۲۶ خرداد ۱۴۰۲ همایش سالانه فیاس با حضور ده‌ها نماینده از بورس ها و نهادهای بازار سرمایه کشورهای اوراسیا و فعالان بین‌المللی بازار سرمایه برگزار شد. در این همایش، نتایج رتبه‌بندی لیگ بورس‌های اروپایی و آسیایی اعلام شد که کارگزاری مفید در این لیگ رتبه نخست بازارهای سهام را کسب کرد.

همچنین در مجمع عمومی فیاس، فرابورس ایران و بورس تهران به عضویت هیئت‌مدیره فدراسیون بورس‌های اروپایی و آسیایی انتخاب شدند.

هدف از برگزاری لیگ بورس‌های اروپایی و آسیایی، شناسایی و معرفی بازارهای بورس محلی در کشورهای اوراسیا است. برخی از کشورهای آفریقایی از جمله مصر نیز در این لیگ مشارکت دارند.

فدراسیون بورس‌های اروپایی و آسیایی (FEAS) در سال ۱۹۹۵ توسط بازارهای بورس ۱۲ کشور تأسیس شد و اکنون ۴۳ مؤسسه تجاری، انجمن معامله‌گران و فدراسیون منطقه‌ای از ۳۱ کشور در آن عضویت دارند.

این خبر را در تهران اقتصادی دنبال کنید

منبع اقتصاد آنلاین