تولید و تجارت

کاهش سطح زیر کشت گل در حمیدیه به دلیل خشکسالیایسنا/خوزستان مدیر جهاد کشاورزی حمیدیه از آغاز برداشت انواع گل در حمیدیه خبر داد و گفت: با توجه به شرایط خشکسالی و مشکلاتی که در بحث تامین آب وجود دارد، چند سالی است که سطح زیر کشت گل در حمیدیه از ۵۰ هکتار به حدود ۱۴ هکتار کاهش پیدا کرده است.

مصطفی عبیاوی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به آغاز برداشت گل در شهرستان حمیدیه اظهار کرد: از حدود یک هفته گذشته برداشت انواع گل در مزارع این شهرستان آغاز شده است و تا اواخر فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

وی افزود: گل‌های زنبق، شب بو، نرگس، گل خشک، گل چینی و آفتابگردان از انواع گل‌هایی هستند که از مزارع گل حمیدیه برداشت می‌شوند.

مدیر جهاد کشاورزی حمیدیه با بیان اینکه روزانه ۱۲ هزار شاخه گل به استان‌های دیگر ارسال می‌شود، گفت: این گل‌ها پس از برداشت به استان‌های اصفهان، شیراز و تهران ارسال می‌شوند و بخش محدودی از این برداشت در اهواز و خوزستان توزیع می‌شود.

عبیاوی عنوان کرد: امسال سطح زیر کشت گل در حمیدیه حدود ۱۴ هکتار است که عملیات برداشت این گل‌ها توسط کشاورزان در حال انجام است.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط خشکسالی و مشکلاتی که در بحث تامین آب وجود دارد، چند سالی است که سطح زیر کشت گل در حمیدیه از ۵۰ هکتار به حدود ۱۴ هکتار کاهش پیدا کرده است.

مدیر جهاد کشاورزی حمیدیه گفت: در صورتی که مشکلی در تامین آب وجود نداشته باشد آماده هستیم مجددا سطح زیر کشت انواع گل در حمیدیه را به ۵۰ هکتار برسانیم.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا