عمران و اشتغال

گذرگاه ریلی جنوب -شمال یکی از نقاط عطف توسعه خراسان رضوی خواهد بودایسنا/خراسان رضوی وزیر راه و شهرسازی گفت: گذرگاه ریلی جنوب -شمال که از چابهار به سرخس ختم می‌شود یکی از نقاط عطف توسعه منطقه و خراسان رضوی خواهد بود.

مهرداد بذرپاش روز پنجشنبه چهارم خرداد ماه، در آیین آغاز به کار فرودگاه گناباد اظهار کرد: برای احداث فرودگاه گناباد چندین سال تلاش شده و امیدواریم مایه خیر و برکت برای مردم منطقه باشد.

وی بیان کرد: حرف از توسعه اقتصادی زدن ولی فراهم نکردن زیرساخت‌های حمل و نقل شبیه یک شوخی است، وقتی می‌توانیم برای استان، منطقه و جایی حرف از توسعه اقتصادی بزنیم که به موازات بلکه جلوتر زیرساخت‌های حمل و نقل را فراهم کنیم.

وزیر راه و شهرسازی احداث فرودگاه شهدای گناباد را در راستای توسعه منطقه دانست و اظهار کرد: خط کریدوری ریلی جنوب به شمال که از چابهار آغاز و به سرخس ختم می‌شود یکی از نقاط عطف توسعه منطقه خواهد شد.

وی یکی از سیاست‌های اصلی را که از تاکیدات رهبر معظم انقلاب هم است تکمیل زنجیره‌های گذرگاهی (کریدوری) در کشور دانست و گفت: تکمیل گذرگاه ریلی چابهار در سیستان و بلوچستان- سرخس در خراسان رضوی مهمترین طرح در حوزه تکمیل گذرگاه‌های کشور است.

بذرپاش بیان کرد: خط گذرگاه ریلی جنوب -شمال که از چابهار به سرخس ختم می‌شود یکی از نقاط عطف توسعه منطقه و خراسان رضوی خواهد بود و تبدیل به یک گذرگاه بین‌المللی خواهد شد و ظرفیت‌های اقتصادی بسیاری را نصیب منطقه و شهرهایی که در طول این زنجیره کریدوری هستند خواهد نمود.

وی ادامه داد: در سفر کاری به امارات متحده عربی متوجه شدم که همسایگان و سرمایه گذاران منتظر تکمیل گذرگاه‌های ریلی ایران هستند.

وزر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: موقعیت جغرافیایی سیاسی کشور به گونه‌ای است که بیش از نفت می‌تواند برای ما ثروت ملی ایجاد کند.

وی یکی از اولویت‌های اصلی دولت را تکمیل این پروژه‌ها عنوان کرد و افزود: هرچند کشور طی چند سال اخیر بسیار پیشرفت کرده اما هنوز سرعت کم است.

بذرپاش با تاکید براینکه باید زیرساخت‌های حمل و نقل را برای توسعه مردم منطقه و استان خراسان رضوی تکمیل کنیم، گفت: تلاش خود را به کار گرفته‌ایم که موانع این منطقه به خصوص گناباد را رفع کنیم.

انتهای پیام

این خبر را در تهران اقتصادی دنبال کنید .

منبع ایسنا

نوشته های مشابه