دسته‌بندی نشده

گزارش بازار بدهی ۱۹ بهمن ماه / پذیره‌نویسی ۲.۵ همتی در اوراق مرابحه شرکتی


به گزارش اقتصادآنلاین؛ در معاملات امروز مجموعا ۱۰۶ میلیارد تومان اوراق اخزا با میانگین بازده تا سررسید ۲۶.۹درصد برای سررسیدهای کمتر از یک‌سال، و ۲۷.۱ درصد برای سررسیدهای بیش از یک‌سال، معامله شد که نسبت به روز گذشته افزایش داشت. همچنین در اوراق اراد/افاد و گام نیز به ترتیب ۴۹۸ و ۴۶۲ میلیارد تومان معامله انجام شد. اوراق با تقسیم سود شرکتی نیز حجم معاملات قابل توجه ۲۷۰۰ میلیارد تومانی داشتند که ۲.۵ همت آن مربوط به پذیره‌نویسی اوراق شرکت کاله بود.

نرخ بازده تا سر رسید

در نمودارهای زیر، اطلاعات مربوط به نرخ بازده تا سررسید و ارزش معاملات(میلیارد ریال) اوراق اخزا، اراد/افاد و گام، به ترتیب فاصله تا سررسید نمایش داده شده است.

 توضیح اینکه ارزش معاملات هر نماد در سطر سوم اطلاعات نمودار، ذکر شده و اندازه دایره نمایش داده شده برای هر نماد به تناسب ارزش معاملات آن نماد تنظیم شده‌است.

گزارش بازار بدهی ۱۹ بهمن ماه

گزارش بازار بدهی ۱۹ بهمن ماه

گزارش بازار بدهی ۱۹ بهمن ماه

گزارش بازار بدهی ۱۹ بهمن ماه

اوراق اراد به ارزش حدوداً ۴۹۸ میلیارد تومان و با نرخ ۱۸.۹ الی ۲۴.۲ درصد معامله شدند. اراد۴۶ با نرخ بازده تا سررسید ۱۸.۹ درصدی و ارزش معاملات ۱۸۵ میلیارد تومانی، بیش‌ترین ارزش معاملات را ثبت کرد. اوراق گام نیز به ارزش ۴۶۲ میلیارد تومان و با میانگین نرخ ۳۲.۲ درصد معامله شدند. میانگین نرخ اوراق گام نسبت به نرخ اوراق اخزا با سررسید هم محدوده، ۵.۳% بالاتر بود.

ارزش معاملات

در نمودار زیر ارزش معاملات اوراق اخزا، اراد/افاد ،گام و اوراق شرکتی با تقسیم سود را به تفکیک سر رسیدهای زیر یک‌سال، بالای یک‌سال و بالای دو سال مشاهده می‌کنید.

گزارش بازار بدهی ۱۹ بهمن ماه

تهیه شده در واحد تحلیل صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت آریا

این صندوق با نماد معاملاتی « یارا » در پایان سال اول فعالیت خود ( ۲۸ دی ماه ۱۴۰۱ ) ۲۷.۵ درصد بازدهی محقق شده به سرمایه‌گذاران خود پرداخت کرده و به عنوان پر‌بازده‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت، برای سال دوم فعالیت خود امیدوار است ضمن حفظ رتبه‌ اولی، نرخ سود سرمایه‌گذاران را نیز به بیش از ۲۸ درصد ارتقا دهد.

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.منبع:اقتصاد آنلاین

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا