اخبار سربازی و نظام وظیفه

۱۴۰هزاربیسواد در استان تهران وجود دارد/تصویب سوادآموزی به سربازها

به گزارش همسو نیوز شکرالله حسن بیگی عصر چهارشنبه در جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی استان تهران که با حضور فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران و جمعی از مدیران ستادی در ساختمان استانداری تهران برگزار شد در خصوص ارزیابی وزارت آموزش و پرورش در مورد شورای پشتیبانی سواد آموزی استان تهران بیان کرد: در ارزیابی که وزارت آموزش و پرورش از عملکرد استانداری تهران در رابطه با سواد آموزی داشته است، استان تهران در مجموعه شاخص‌های داوری شده موفق به کسب رتبه خوب و قابل تقدیر شده که این موضوع باعث سرافرازی است.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران در خصوص مشکل عدم دسترسی به اطلاعات افراد بی سواد عنوان داشت: در این جلسه راهکارهایی مطرح و مقرر شد سیاست‌هایی که قابل پیگیری می باشند توسط دبیرخانه به دستگاه‌های اجرایی ارسال و پیگیری شود.

حسن بیگی در خصوص تاثیر صدا و سیما در پیشبرد اهداف شورای پشتیبانی سواد آموزی تأکید داشت: صدا و سیما میتواند با اطلاع رسانی و تولید برنامه نقش مهم و اثرگذاری در رابطه با اهداف شورای پشتیبانی سواد آموزی استان داشته باشد و استفاده از ظرفیت های صدا و سیما در استان تهران ضروری است.

وی ادامه داد: باید فرصتی فراهم شود تا مسئولین آموزش و پرورش با برنامه ریزی هایی که صدا و سیما در خصوص شورای پشتیبانی سواد آموزی انجام می دهند در برنامه حاضر شوند و نقطه نظرات خود را در خصوص مضرات بی سوادی مطرح کنند.

این مقام مسئول با اشاره به تعداد بی سواد در استان تهران بیان داشت: در استان تهران بیش از ۱۴۰ هزار نفر بی سواد وجود دارد که زیبنده استان تهران نیست.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران در خصوص سربازان بی سواد گفت: در بعضی از پادگان ها سرباز های بی سواد حضور دارند که در این جلسه مصوب شد نیروهای مسلح از این فرصت دو ساله استفاده کرده و به این جوانان سواد و همچنین حرفه ای را آموزش بدهند تا یک جوان بی سواد بعد از اتمام خدمت مقدس سربازی برای بازار کار مشکلی را احساس نکند.

حسن‌بیگی در پایان یادآور شد: درصورتی که کار پشتیبانی سوادآموزی فقط در اختیار آموزش و پرورش باشد کار مشکلی است و همکاری تمام دستگاه های اجرایی در این خصوص الزامی است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 14 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا