کشاورزی و دامپروری

۱۸ هزار تن گندم از کشاورزان استان سمنان خریداری شدعبدالرحیم تحصیلی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به فرا رسیدن فصل برداشت دانه‌های روغنی کلزار و همچنین گندم در استان سمنان، تاکید کرد: تا پایان روز هفدهم خرداد ماه سال جاری ۱۸ هزار و ۲۳۷ تن گندم از کشاورزان استان سمنان خریداری شده است.

وی با بیان اینکه ۲۰۸ میلیارد تومان تاکنون هزینه این گندم‌ها شده که ۴۳ میلیارد و ۳۱۵ میلیون تومان آن به حساب کشاورزان واریز و مابقی نیز در دست اقدام است، افزود: همانطور که در دیدار با استاندار سمنان نیز بیان شد، بر روی واریز وجه کشاورزان تاکید داریم.

سرپرست اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان سمنان با بیان اینکه گندم از سمت غرب استان آماده برداشت می‌شود و کم کم نوبت به مناطق شرقی مانند دامغان شاهرود و میامی می‌رسد، بیان کرد: به همین دلیل تاکنون بیشترین میزان خرید تضمینی گندم از گرمسار و آرادان بوده است.

تحصیلی با بیان اینکه تا پایان روز هفدهم خرداد ماه ۱۴۰۲ در گرمسار ۹ هزار و ۵۴۶ تن، آرادان هشت هزار و ۳۳۲ تن و در سرخه ۱۵ تن گندم خرید تضمینی شده است، گفت: در سمنان ۵۱ تن گندم از سوی کشاورزان تحویل مراکز جمع‌آوری شده است.

وی افزود: تاکنون در شاهرود ۲۱۴ تن، و در میامی ۷۹ تن گندم تحویل داده شده است، گفت: برای راحتی کار کشاورزان در مکان‌های تحویل آزمایش و عیارسنجی، باسکول و… انجام می‌شود و بلافاصله برای کشاورزان قبض صادر خواهد شد.

به گزارش مهر سال قبل ۶۵ هزار تن گندم خرید تضمینی در استان سمنان تحویل مراکز دولتی شد. گفتنی است هنوز مشخص نیست که قیمت امسال آیا ۱۵ هزار تومان خواهد بود یا بیشتر می‌شود. دولت اعلام کرده که فعلاً بر پایه قیمت سال قبل کشاورزان محصول خود را تحویل بدهند تا بعد از محاسبه قیمت اصلی، مابه‌التفاوت به حساب کشاورزان واریز شود.

این خبر را در تهران اقتصادی دنبال کنید

منبع :مهر

نوشته های مشابه